ДУША НАРОДУ

Твори шкільної програми 2021 року з української мови для 8 класу

"Земля не вибачає байдужості"Zemlya-ne-vibachaye-bayduzhost.docx [14.58 Kb] (cкачиваний: 52)
"Людина створила культуру, а культура - людину"Lyudina-stvorila-kulturu-a-kultura-lyudinu.docx [15.38 Kb] (cкачиваний: 31)
"Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами (Іван Багряний)"Mi-ye.-Buli.-budem-mi.-Y-Vtchizna-nasha-z-nami-van-Bagryaniy.docx [17.11 Kb] (cкачиваний: 37)
"«Мистецтво як засіб творення особистості"Mistectvo-yak-zasb-tvorennya-osobistost.docx [35.84 Kb] (cкачиваний: 28)
"Традиційні ремесла й промисла українців"Tradicyn-remesla-y-promisla-ukrayincv.docx [15.58 Kb] (cкачиваний: 29)
"Володимирський собор - перлина українського церквобудування"Volodimirskiy-sobor-perlina-ukrayinskogo-cerkvobuduvannya.docx [19.32 Kb] (cкачиваний: 35)
"Мова - втілення думки. Що багатша мова, то багатша думка (М. Рильський)"Mova-vtlennya-dumki.-Scho-bagatsha-mova-to-bagatsha-dumka-M.-Rilskiy.docx [17.55 Kb] (cкачиваний: 25)
"На світі той наймудріший, хто найдужче любить життя (В. Симоненко)"Na-svt-toy-naymudrshiy-hto-nayduzhche-lyubit-zhittya-V.-Simonenko.docx [14.99 Kb] (cкачиваний: 38)
"Покликання людини пізнавати істину, творити добро, примножувати красу"Poklikannya-lyudini-pznavati-stinu-tvoriti-dobro-primnozhuvati-krasu.docx [16 Kb] (cкачиваний: 33)
"Хто для мене є взірцем"Hto-dlya-mene-ye-vzrcem.docx [15.71 Kb] (cкачиваний: 29)
"Що робить людину великою"Scho-robit-lyudinu-velikoyu.docx [17.92 Kb] (cкачиваний: 36)
 

Сьогодні рідкісна людина може похвалитися грамотним викладом своїх думок на листі і безпомилковим написанням. Якщо ви хочете чогось досягти в житті, постійно вчіться, вдосконалюйте себе, навіть коли перебуваєте на вершині успіху. В одному фільмі головний герой сказав:»Перш ніж на щось вирішуватися, подумай, чи варто овчинка вичинки". В даному випадку без коливань - »овчинка варто вичинки". Так як освічена людина – корисна людина, а перед корисною людиною відкриваються всі дороги.

 

Далі ви дізнаєтеся, як із задоволенням і без нудьги можна навчитися писати грамотно. Тільки діючі поради, неодноразово перевірені досвідом. І ніяких важких висловів, переповнених науковими термінами. Тільки факти!

Наберіться терпіння і морально налаштуйтеся

Якщо не буде бажання вдосконалювати свою українську мову, не буде і результату. Чим грамотніше людина, тим вище він займає місце в житті, стає більш незалежним, керівним. Тримайте ці думки в голові кожен раз, як тільки захочете кинути заняття.

Багато читайте

Так ви тренуєте зорову пам'ять. Читайте тільки класику, в старих книжкових палітурках, які всі пам'ятають ще зі школи. Так як в сучасних виданнях, при шаленому ритмі сьогоднішнього життя і вічної поспіху, численні помилки неминучі. При читанні книг ви не тільки запам'ятовуєте написання слів, але ще і несвідомо відкладаєте в пам'яті основні літературні прийоми.

Важливо підібрати книги для читання за своїми інтересами. Від цього буде прямо залежати успіх і час, який ви витратите на навчання. Це може бути фантастика (Жюль Верн, «Аеліта» А.К. Толстого, «Соляріс» с. Лема та ін.). Хтось любить пригоди, хтось-вірші. Головне, читати із задоволенням і в тиші, ні на що не відволікаючись.

Читати вголос

Такий прийом відточує слухову пам'ять. Прочитуйте так, як пишеться в книзі, промовляючи слова по складах. Наприклад, пропозиція» по полю бігла собака «при звичайній розмові ви вимовляєте:»Па полю біжала сабака". Читаючи книгу, озвучуйте так-»по по-лю бе-жа-ла со-ба-ка". Коли читаєте книгу, ви робите паузу в тому місці, де стоїть кома. Тому зі знаками пунктуації в майбутньому буде простіше.

Переписуйте кожен день по 10 сторінок з книги

Цей метод допоміг учневі скласти іспит з української мови для 8 класу. Хлопчик не пройшов атестацію після восьмого класу. Він знав правила, але писав завжди з численними помилками. Учитель порадив йому все літо кожен день переписувати по десять сторінок з " війни і миру» Л.М.Толстого. Восени учень успішно склав іспит, зробивши тільки дві помилки. З тих пір проблем з грамотністю у нього не було.

Вчіть напам'ять Тексти

Корисно заучувати правила написання в українській мові. А можна вчити цікаві, сильні вірші. Це добре стимулюватиме вашу пам'ять. Ніхто не знає можливостей людського організму. Заучування текстів спочатку лякає. Але після перших вивчених творів ви будете запам'ятовувати без праці, прочитавши кілька разів.

Ось живий приклад: на факультет української філології прийшов хлопець, зовні ніяк не асоціюється з культурою мови. Злегка неголений, на руках армійські наколки, схожий швидше на ловеласа. Вся група з іронією переглянулася. Яке ж було здивування, коли на одному із занять він встав і довго читав вірші Анни Ахматової. Почав з "Реквієму". Від того, як він читав, у викладача навернулися сльози. Коли молода людина закінчила, викладач запитав, як же він запам'ятав такий обсяг інформації. Хлопець відповів, що вчив в армії, коли нічого було робити.

Регулярно займайтеся

Перевіряйте себе, систематично пишіть диктанти, текстові та словникові. Прочитавши розповідь, напишіть виклад. Пам'ятайте: грамотно писати – це не Божий дар, а результат наполегливих тренувань. Головне-тренуватися з інтересом.

Займайтеся в парі

Результати будуть кращими, якщо ви залучите до своїх занять ще кого-небудь. Ви будете міркувати, поправляти один одного. Ведіть діалог.

Придбайте орфографічний словник

 

Придбайте орфографічний словник, щоб бути впевненим напевно, що пишете без помилок. При будь-яких труднощах він буде завжди під рукою.

Створітьсловник ваших важких слів

Створіть словник ваших важких слів, написання яких ніяк не можете запам'ятати. І періодично заглядайте в нього, поступово запам'ятовуючи їх.


Читайте також