ДУША НАРОДУ

Твір міркування

"Склади твір-міркування на тему «Бути добрим — це забути про себе самого, щоб думати про інших» (Матір Тереза)"Skladi-tvr-mrkuvannya-na-temu-Buti-dobrim-ce-zabuti-pro-sebe-samogo-schob-dumati-pro-nshih-Matr-Tereza.docx [12.75 Kb] (cкачиваний: 44)
"Твір міркування на тему Пора року осінь"Tvr-mrkuvannya-na-temu-Pora-roku-osn.docx [14.53 Kb] (cкачиваний: 40)
"Твір на вільну тему Міркування про дружбу й любов"Tvr-na-vlnu-temu-Mrkuvannya-pro-druzhbu-y-lyubov.docx [20.93 Kb] (cкачиваний: 42)
"Твір на тему «Головне в житті — це саме життя, найвища цінність на землі»"Tvr-na-temu-Golovne-v-zhitt-ce-same-zhittya-nayvischa-cnnst-na-zeml.docx [17.53 Kb] (cкачиваний: 30)
"Твір на тему «Що таке геніальність»"Tvr-na-temu-Scho-take-genalnst.docx [12.74 Kb] (cкачиваний: 34)
"Твір-міркування і допис дискусійного характеру"Tvr-mrkuvannya-dopis-diskusynogo-harakteru.docx [15.7 Kb] (cкачиваний: 32)
"У кожного свій смак"U-kozhnogo-svy-smak.docx [13.55 Kb] (cкачиваний: 37)

Твір-роздум з планом і прикладом Сучасне суспільство вимагає від людини різних навичок, в тому числі і у мене описувати свої думки. Система освіти як джерело знань зобов'язана навчити учня всьому, що може знадобитися йому в житті. Часто в школах дають завдання написати твір-роздум. Це робиться для підготовки учнів до написання підсумкового іспиту. Тільки тренування і тренування допоможе навчитися писати цікаві і гарні твори. Як же виглядає твір-роздум? В основу такого твору належить міркування як тип мовлення. Це означає, що автор висловлює свої думки на зазначену тему (можливо думка буде не одна), розвиває їх, наводить аргументи на користь однієї чи іншої. Підсумком твори служить висновок про те, до якої думки автор схиляється і чому. Таким чином, грамотно написати твір-роздум означає переконливо довести свою точку зору, підтвердивши її сильними аргументами.
По-перше необхідно описати що таке орфографія, навіщо вона потрібна. Можна навести класичний приклад: Стратити не можна помилувати. Сказати про важливість вірного застосування орфографії для кожної людини. Ну і зробити висновок з вищесказаного.  Твір роздум свого роду творча робота. Не варто соромитися своїх думок. Не треба думати, що вони будуть виглядати нерозумно. Уявіть, що ви розмовляєте з другом і доводите свою точку зору. Часто виникають труднощі з написанням перших пропозицій. Дитина не знає з чого почати. В такому випадку написання вступу слід відкласти. Тобто, спочатку написати основну частину твору, потім висновок і тільки тоді повернутися до вступу. Для того щоб діти не соромилися своїх думок, я б рекомендувала написання анонімних творів з тим, щоб надалі їх прочитати перед усім класом і розібрати на їх прикладі помилки. Кожна дитина дізнається свій твір і не боячись насмішок товаришів або поганої оцінки зрозуміє що в його роботі було невірно (в стилістичному плані, в логіці викладу і т.д.). У той же час викладачам не слід зачитувати навіть дуже смішні витяги з творів, особливо із зазначенням автора. Після подібного "веселого" розбору "польотів" у дитини може виникнути стійка ненависть до написання творів. 

 


Читайте також