«Слово в моєму житті» твір для 3 класу

 

Слово для мне — поняття багатозначне. Це засіб отримувати й передавати інформацію, впливати на настрій і думки людей, висловлювати почуття. Слово — це велика сила, яку треба спрямовувати лише на щось добре: накопичувати знання, підтримувати когось у складній ситуації, дарувати радість і щастя. Кінець кінцем, саме слово робить людину людиною.

 

Добре слово

 

У селі, куди я приїхав до дідуся на літні канікули, мене здивувало, що незнайомі люди вітаються: "Доброго дня", "Добридень", "Доброго здоров'я!". Тобто бажають мені добра.

І я замислився, як часто в рідній мові вживається це слово? Нерідко можна почути звернення "добродію" або "добродійко". Гарних, щирих людей називають доброзичливими. День зустрічають "добрим ранком", а проводжають "добрим вечором".

Я думаю, що якщо б люди частіше вживали такі слова, то стали б добрішими. Хіба ж можна відповісти грубістю, коли тобі побажали чогось доброго? Недарма ж кажуть, що добре слово і мед розтопить.

 

Коротко про "О слово рідне! Орле скутий

 

Літературний рід: лірика.

Жанр: ліричний вірш.

Вид лірики: патріотична.

Провідні мотиви: любов до рідної мови і заклик до її збереження.

Віршовий розмір: ямб.

Літературознавці про вірш. У збірці "Будь мечем моїм… ” О. Олесь, роз­виваючи традицію Т. Шевченка та Лесі Українки, гостро порушує проблему рідного слова, щиро захоплюється ним і нищівно картає колонізаторів, які його нищать, і своїх безбатченків, котрі його зневажають. Вірш буквально пульсує потужним патріотичним почуттям, яке особливо посилюють рито­ричні вигуки й звертання. Красу, мелодійність і багатство української мови О. Олесь розкриває через емоційно насичені пейзажні порівняння, мета­форичні епітети (співочий грім, шовковий спів, левій рев дніпра). Ідея вірша висловлена в міфологічно-біблійних символах меча, сонця, судних дощів. Меч тут символізує войовничу грань українського слова, а отже, і самої на­шої національної душі; сонце – миролюбну, окрилену, творчу властивості мови. У будь-якому разі автор переконаний, що мовне, національне від­родження України обов’язково стане судними дощами для її ворогів.

 

Рідне слово

Часто кажуть, що душа народу виражається в слові. Це справді так, бо рідне слово сповнене любові, воно витримало випробування впродовж століть, продовжує жити в душах тих, хто сприймає його не як державну мову, а як щось рідне, материнське, ніжне. А з ніжної душі й слово виринає чисте, свіже, запашне, як лірична українська пісня. Рідне слово пробуджує нас до добра, до звершення добрих вчинків, до творчості й майбутнього розвитку.
Рідна мова – це материнська мова, у кожного народу вона своя. Я зичу добра й щастя тим народам, які живуть в Україні й намагаються зберегти далеко від батьківщини своє рідне слово. Сподіваюся, що ми з повагою будемо ставитися до рідного слова кожного з нас, бо ми – майбутнє України. А його ми хочемо будувати добрим, привітним, щасливим.

 

Твір про добрі слова

Добре слово – це найприємніша для людини річ. Батьки ще з самого нашого народження вчили нас бути добрими та чемними. Ми пішли в школу і там теж велика увага приділяється доброму слову. Гарні слова ми зазвичай говоримо з ввічливості, адже нас так вчили. Кожен новий день ми зустрічаємо словами «доброго ранку » , « доброго дня». Коли що-то просимо, обов'язково скажемо «будь ласка». Отримавши бажане - скажемо «спасибі». Протягом дня ми робимо знайомим і рідним компліменти, наприклад «добре виглядаєш». Лягаючи спати бажаємо «доброї ночі» , «солодких снів». Кожен день ми говоримо хороші слова людям з якими поруч. Ми не замислюємося про їх сенс і зазвичай всі говоримо з ввічливості. Але було б набагато приємніше, якби всі такі слова виходили з серця.

Нас вчать бути ввічливими батьки, вчителі. А хто ж навчить нас бути щирими? На це питання є лише одна відповідь – тільки ми самі. Часто одним невірним і не вдалим словом ми можемо образити близьку нам людину. І ось що б виправити свою помилку нам деколи дуже складно підібрати потрібні слова. З-за цього ми часто втрачаємо друзів. Хоча потрібно було просто прислухатися до свого серця і щиро попросити вибачення. Адже якщо людина відчуває те, про що говорить – це завжди приємно, і розтопить будь яке серце від образи.

Починаючи кожен новий день, ми повинні пам'ятати, що жорстоким словом можна поранити, а приємним надихнути. Давайте згадаємо наше дитинство. Роблячи перші боязкі кроки, намалювавши свій перший малюнок, ми чули від батьків слова похвали. І як же це було приємно, це надихало. І кожен день ми намагалися зробити щось нове, зробити це краще ніж вчора. Все це було заради добрих слів, які гріли душу. Але не будемо забувати про наших витівки. За непослух батьки лаяли нас. Почувши грубі слова, нам ставало прикро, здавалося, що весь світ проти нас. І ось ми підросли. Здається дитинство вже позаду, скоро закінчимо школу. Добрі батьківські слова гріють душу, але вже не так як раніше. Ми розучилися радіти їм, сприймаємо все як належне.

Що стоїть для нас щиро сказати добре слово? Давайте подумаємо, а адже нічого. Насправді всі слова, які виходять із самого серця, радують не тільки людей, для яких вони були призначені. Вони радують в першу чергу нас самих. Адже так ми показуємо свою любов і повагу. Часто ми не знаємо, як нам підбадьорити близьку нам людину. А все так просто. Треба лише, проявити доброту, втішити людину добрим словом. Показати свою ласку, турботу. І все. Простими словами, що виходять з самого серця, ми можемо надихнути наших близьких на подвиг, який вони можливо без нашої щирої підтримки не зробили б.

Говорячи хороші слова, роблячи добрі вчинки, ми можемо змінити світ навколо нас. Зробити його добрішим, щирішим. З допомогою доброго слова ми можемо поліпшити людині настрій на цілий день. Словом ми можемо підтримати близьку нам людину. І не потрібно вигадувати якісь подвиги, варто просто поговорити по душах. Все так просто. І в той же час ми чомусь забуваємо про силу слова. Часто просто мовчимо, а це не правильно. Давайте не будемо забувати, що добре приємне слово дає нам силу. У нас з'являється бажання що-небудь робити. Коли стає погано, нам дуже важлива моральна підтримка близьких. І найчастіше добрі слова лікують нас.

Добре слово – це наше багатство. Словами ми можемо зігріти душу, підбадьорити, просто змусити людину посміхатися. Доброта і щирість – це найголовніше в житті. Давайте будемо багатими. Багатими добрими словами і добрими вчинками.

 

Твір про слова

У кожного слова є своя сила. Як у поганих слів, котрі несуть по своїй природі хаос, так і у добрих слів, котрі здатні зробити справжнє чудо. Саме добрі слова мають саму велику силу. Не дарма кажуть, добре слово і кішці приємно. Не треба забувати, що у світі і так багато зла, а посилаючи людям добрі слова, можна самому стати трішки щасливішим. Наприклад, у будинку жило дві сусідки, котрі завжди сварились і не могли знайти віхід з конфліктної ситуації. Одного разу, коли одна з сусідок посварилась з іншою за те, що та зранку увімкнула міксер і розбудила її. В той самий день друга сусідка дуже не хотіла сваритись, і замість паганих слів запропонувала попити чай з печивом, заради якого вона вмикала міксер. Після цих добрих слів вони змогли знайти спільну мову і кожен вечір збирались разом і подовгу розмовляли та стали справжніми подругами. Цей приклад показує те, як добре слово може творити дива. Існує велика кількість добрих слів, які мають величезну силу. Наприклад, слово «вибач». Насправді, його сказати дуже важко, тому що у людини дуже розвинена гордість, через яку часто розпадається дружба, кохання, добрі відносини. Іноді потрібно сказати вибач мене, щоб мати шанс налагодити відносини. Якщо воно сказано від душі, то має величезну силу. Слово «дякую» може змінити відношення людини до вас, тому що дійсно вихована людина завжди дякує, тим самим показує іншим повагу. Якщо не забувати після звернення казати «будь ласка», то люди будут мати більше прихильності та поваги, тому що це слово має величезну силу. Якщо у словах людини буде більше добрих слів, котрі сказані від чистого серця, то і оточуючі нас люди стануть добрішими. Добрі слова мають право чути абсолютно всі люди. Сучасний світ так побудований, що навіть самі сильні та успішні люди помиляються, після чого падає настрій, і їм хочеться почути декілька добрих слів. Необхідно казати добрі слова навіть тим, хто з першого погляду вам не сподобався, адже після доброго відношення людина може змінитися, стати добріше та подарувати добрий настрій вам. Добре слово завжди несе в собі лише позитивний настрій та навіть може покращити стан здоров’я.Ніколи не жалкуйте добрих слів для людей, і вони ніколи не забудуть вас, а в тяжкий момент хтось обов’язково скаже вам саме добре і приємне слово.

Твір роздум чого варті слова

 

Немовля ще лежить у колисці, а батьки вже розмовляють з ним. Звертаються до дитини з ніжними, пестливими словами. Втішаються, коли дитина "агукає". Намагаються зрозуміти, що маля хоче "сказати" цими звуками.

Радість приходить у родину, коли маля вимовляє перші слова: "мама", "тато". Адже це значить, що дитина починає говорити.

На нашій планеті диво спілкування через слова подароване тільки людині. Ми можемо розповісти одне одному про різні життєві пригоди, що з нами трапилися, про свої мрії, поділитися радістю чи горем, поспівчувати іншим.

Кожне слово, з яким ми звертаємося до інших людей, має свою душу — емоційне забарвлення. Багато залежить від того, які слова ми добираємо для спілкування, чи вміємо ними користуватися.

Є добрі слова: "добрий день", "будьте здорові", "спасибі", "дякую"... Вони свідчать про вихованість людини, її культуру. Той, хто "забуває" привітатися, подякувати за послугу чи пораду, одразу справляє не дуже гарне враження на інших людей.

Є слова, які передають наш настрій: веселий чи сумний. Але є і злі слова, з яких починаються сварки і непорозуміння між людьми.

Особливе значення в нашому житті відіграє художнє слово. Літературні твори з'являються завдяки тому, що є люди, які володіють даром мистецтва слова. Вони відчувають і розуміють красу і значення слова краще за інших.

Слово... Воно наш постійний супутник у житті. Лише від нас самих залежить, які слова добирати для спілкування а іншими людьми. Такі, що допоможуть нам знайти друзів, чи такі, внаслідок вживання яких втрачаються гарні стосунки. Слово вимагає обережного ставлення до себе, вміння ним правильно користуватися. І зовсім неправильно ми чинимо, коли вживаємо грубі, непристойні слова, забуваючи, що яке слово скажемо, таке до нас і повернеться. А тому прислухаймося не тільки до слів інших людей, а й до того, як говоримо самі.

 

Твір-мініатюра добрі слова

У селі, куди я приїхав до дідуся на літні канікули, мене здивувало, що незнайомі люди вітаються: «Доброго дня», «Добридень», «Доброго здоров'я!». Тобто бажають мені добра.
І я замислився, як часто в рідній мові вживається цеслово? Нерідко можна почути звернення «добродію» або «добродійко». Гарних, щирих людей називають доброзичливими. День зустрічають «добрим ранком», а проводжають «добрим вечором».
Я думаю, що якщо б люди частіше вживали такі слова, то стали б добрішими. Хіба ж можна відповісти грубістю, коли тобі побажали чогось доброго? Недарма ж кажуть, що добре слово і мед розтопить.

 

Характеристика твору Олександр Олесь "О слово рідне! Орле скутий!

"О слово рідне! Орле скутий!” – пристрасний гімн рідному слову. Поет прославляє народ, який зберіг рідну мову в страшну годину, "коли він сам стоять не міг”. Слово в поезії О. Олеся може бути мечем і сонцем. Слово – це душа народу і її, душу, можна зберегти, тільки зберігши мову. Вірш "О слово рідне! Орле скутий!”

Турбота поета про долю рідного слова, "чужинцям кинутого на сміх”, особливо гостро поставлена у поезії "О слово рідне! Орле скутий!” Як і в багатьох інших випадках, громадянський пафос вірша тут поєднано з глибокою задушевністю, ліричністю. Вже у другій строфі значення рідної мови у духовному житті людини та її велич асоціюється з розкішшю природи, яку О. Олесь завжди вмів змалювати найкращими барвами.