ДУША НАРОДУ

Вірш Лесі Українки Contra spem spero!

"Вірш Лесі Українки Contra spem spero!"Vrsh-Les-Ukrayinki-Contra-spem-spero.docx [18,07 Kb] (cкачиваний: 0)
"CONTRA SPEM SPERO АНАЛІЗ ВІРША"CONTRA-SPEM-SPERO-ANALZ-VRShA.docx [18,49 Kb] (cкачиваний: 1)

Вірш Лесі Українки «Contra spem spero» є в збірці «на крилах пісень». Якщо перекласти ці слова, то це буде означати без надії сподіваюсь. Цей вірш був опублікований в 1983 році, у виданні київському «на крилах пісень», та він мав всього 2 строфи. Вище вказаний вірш має художній напрям, та втілював головну ідею, а саме про різноманітні негаразди в нашому житті, та надія на те, що буде краще.

В даному вірші ідеєю висвітлюється велич духу та надії, що не потрібно здаватись після поразки, а вставати і йти до своєї мети не дивлячись на болючі падіння. Поетеса хоче донести до нас, що якщо вірити у світле та добро, хоча віри тільки маленька капля в морі, то все рівно коли не будь, світ зміниться на краще. Самим героєм у вірші «Contra spem spero» є автор написаного, та головним у ньому є людина, яка не дивлячись ні на що, йде до своєї заповітної мети, через тернисту дорогу.

Уся поезія складається з антитез, проте ці протиставлення звучать не мов крилаті вислови, та за допомогою цього слова набувають більше емоцій. Головним чинником для написання цього вірша у авторки стала її хвороба котра раптово почалась загострюватись. Однак не дивлячись на це, вона знайшла у собі сили та написала такий неймовірний вірш, чим ще раз нам показала свій могутній та незламний ні перед ким дух.