ДУША НАРОДУ

Твір "Лісова пісня" Лесі Українки

"Леся Українка твір Лісова пісня"Lesya-Ukrayinka-tvr-Lsova-psnya.docx [82,99 Kb] (cкачиваний: 36)
"Лісова пісня - переказ"Lsova-psnya-perekaz.docx [23,18 Kb] (cкачиваний: 23)
"Лісова пісня скорочено"Lsova-psnya-skorocheno.docx [26,1 Kb] (cкачиваний: 19)
"Лісова пісня читати дуже стисло"Lsova-psnya-chitati-duzhe-stislo.docx [18,82 Kb] (cкачиваний: 20)
"Твір Лесі Українки Лісова Пісня написано стисло"Tvr-Les-Ukrayinki-Lsova-Psnya-napisano-stislo.docx [20,78 Kb] (cкачиваний: 17)

Дивовижний твір «Лісова Пісня» котрий був написаний Лесею Українкою на Кавказі, лише за 21 день. Головним поштовхом для написання вище вказаного твору було те, що хвороба Лесі Українки загострилась, та вона дуже сильно скучала за своєю батьківщиною. Головною ідеєю твору «Лісова пісня» були спогади дитинства поетеси, котрі у продовж цілого життя не покидають її. Дана драма-феєрія складається із трьох дій, та прокожну із них ми зробили короткий аналіз.
Перша дія «Лісової пісні» втілює собі образ могутнього дуба на великій поляні, куди прийшов Лукаш та дядько Левко строїти хату. Від гри на сопілці Лукаша прокидається Мавка. В подальшому Лукаш хоче вибрати собі березу, для того, щоб набрати у неї соку, однак Мавка зупиняє Лукаша, та відмовляє його це робити, оскільки береза її сестра та їй боляче, та в цей момент Лукаш з Мавкою закохуються один в одного, та відбувається між ними поцілунок. Однак не все так добре як здавалось, оскільки Лукаш розповідає Мавці, що він повинен женитись, внаслідок чого Мавка дуже засмучується.
Друга дія «Лісової пісні» починається з того, що мати докоряє йому в тому, що він нічого не робить, а тільки грає на своїй сопілці. В цю мить на подвір*ї з*являється Мавка, та Лукаш розповідає їй, що не гарно, щоб дівчина так бігала за хлопцем, однак лісній красуні ці правила не зрозумілі.
Мати дає Мавці серпа, щоб вона зжала колоски пшениці, однак їй не вдалось цього зробити, тому що коли вона почала це робити, з жита виринає Русалка Польова, котра являється сестрою, та благає сестру не робити цього. Мавка перестає це робити, та за для того, щоб в очах Лукашевої мами показатись доброю, ранить собі руку. На полі появляється мати з молодицею, та починають сварити Мавку обзиваючи її лінивою. Приходить також на поле Лукаш котрий починає помагати жати, та в подальшому проводить Калину до дому, а Мавка засмучена сидить сама, та просить Лісовика повернути її попереднє обличчя. Лісовик у свою чергу починає її баграницю збирати у серпанок, та у цей момент прилітає Перелесник котрий починає створювати бурю навкруги, та з землі виринає Марище котрий починає вмовляти Мавку йти з ним у далекий край, де немає нічого живого. Тут з*являється Лукаш, котрий бачить всю біду Мавки, однак не допомагає їй, а одразу біжить до дому, та говорить своїй мамі, щоб вона готувала хліб, бо він буде іде свататись до Калини. Та після цього Марище забирає Мавку до себе.
Третя дія «Лісової пісні» починається з чого, що на дворі настає ніч, та Лукаш в далині бачить постать Мавки котра прийшла до нього. В цей момент із лісу у своїй постаті виходить Лісовик котрий стає дуже здивований, оскільки вона не в скалі, а прийшла до Лукаша. Та у своє оправдання, пояснює це тим, що він сам визволив її, а саме зробивши злочин перетворивши Лукаша на вовка. Та будучи в печері Мавка почула виття і тому прийшла до Лукаша, з метою його визволити, а саме надати йому попередню людську подобу. В цей час мати Калини, завжди дорікає останній тому, що вона ледацюга, та довго спить. У своє оправдання Калина вибігла по воду і в цей час побачила постать Мавки, та Калина запитала, навіщо вона тут, на що Мавка говорить, що стоїть і милується тим, які на в круги всі щасливі. У відповідь Калина, сказала такі слова «А щоб ти стояла у чуді та в диві!», та Мавка, одразу перетворилась у березу. У цей час з лісу виходить Лукаш, та Калина зі всією злістю накидається на нього та починає обзивати п’яницею, та він її заспокоює, та запитує де подівся дядьки дуб, Калина по*яснює це тим, що вона його продала, щоби не померти із голоду. Також в цей момент із хати виходить мати Лукаша, та починає жалітись йому, що її надоїло таке життя з відьмою, та в свою чергу Лукаш, говорить, що він нічого зробити не може. В цей момент до Лукаша, приходить маленький хлопчик котрий в руках тримає сопілку, та простягаючи її Лукашу просить останнього заграти на ній, на що він погоджується. Тільки-но лунає спів, Лукаш чує голос Мавки, та з рук його сопілка падає на землю, та Лукаш запитує Калину, що то за верба стоїть, однак в свою чергу Калина просить зрубати її. Лукаш бере сокиру, та замахується перший раз по стовбуру верби, замахується вдруге, однак сокира падає додолу. Однак в цей момент Калина підбігає до місця де впала сокира та бере її в руки, та з усієї сили хоче ударити нею по вербі, однак в цей момент із неба прилітає Перелесник, обіймає її та навкруги верби спалахує вогонь, котрий переноситься на хату. Хата починає горіти, та Калина із мамою Лукаша починає все виносити із хати. Калина просить Лукаша покинути ліс та повернутись до них, однак на цю пропозицію не погоджується. І в цей момент із лісу виходить Мавка, котра підходить до Лукаша та схиляється над ним, однак вона ні в чому його не звинувачує.
Твір закінчується тим, що Лукаш знову починає грати на своїй сопілці, день на дворі із похмурого міняється на яскравий, сонячний, Мавка постає у своїй неймовірній красі, та він підбігає до неї та обнімає її міцно, починається заметіль, та білий цвіт неначе обмотує цю прекрасну пару. Коли все стухає, Лукаш притуливши до верби, закрив очі, та на його обличчі радісна усмішка.
І в загальному на нашому сайті, ми зроби короткий аналіз даного твору, за для того, щоб Ви змогли прочитати його в онлайн режимі, чи завантажити собі, або якщо немає у вас часу, то прочитати наш короткий аналіз його. Можливо даний аналіз не розгорнутим, та не містить в собі деталей, але в загальному він показує суть даного твору та ідею котра в ньому втілюється. Зважаючи на об’єм даного твору, ми постарались як най коротше, висвітлити всі головні події котрі відбувались. Бажаю Вам успішного навчання, та гарних емоцій.

Читайте також