ДУША НАРОДУ

Твори з української мови для 7 класу

"Відгомін минулого"Vdgomn-minulogo.docx [18.44 Kb] (cкачиваний: 51)
"Вісники старовини"Vsniki-starovini.docx [15.92 Kb] (cкачиваний: 37)
"«Знати, щоб оберігати»"Znati-schob-obergati.docx [14.73 Kb] (cкачиваний: 31)
"«Крашанка і писанка»"Lyudina-nayvelichnsha-z-ush-stot.docx [24.45 Kb] (cкачиваний: 43)
"«Людина - найвеличніша з усіх істот»"Lyudina-nayvelichnsha-z-ush-stot.docx [24.45 Kb] (cкачиваний: 43)
"«Минуле свого краю завжди хвилює»"Minule-svogo-krayu-zavzhdi-hvilyuye.docx [16.62 Kb] (cкачиваний: 58)
"«Мій життєвий вибір»"My-zhittyeviy-vibr.docx [18.47 Kb] (cкачиваний: 31)
"«Мій обов’язок перед природою»"My-obovyazok-pered-prirodoyu.docx [16.17 Kb] (cкачиваний: 31)
"«Моя улюблена пісня»"Moya-ulyublena-psnya.docx [15.81 Kb] (cкачиваний: 28)
"«Найкраща вчителька нації - історія»"Naykrascha-vchitelka-nacyi-storya.docx [15.35 Kb] (cкачиваний: 35)
"«Наші обереги»"Nash-oberegi.docx [15.49 Kb] (cкачиваний: 37)
"«Прекрасне в моєму житті»"Prekrasne-v-moyemu-zhitt.docx [16.75 Kb] (cкачиваний: 30)
"«Роль природи в житті людини»"Rol-prirodi-v-zhitt-lyudini.docx [18.02 Kb] (cкачиваний: 39)
"«Україна - наш спільний дім»"Ukrayina-nash-splniy-dm.docx [24.63 Kb] (cкачиваний: 33)
"«Усе дороги й дороги, а до матері - стежка...» (В. Коломієць)"Use-dorogi-y-dorogi-a-do-mater-stezhka.-V.-Kolomyec.docx [16.99 Kb] (cкачиваний: 33)
"«Щире слово, добре діло душу й серце обігріло»"Schire-slovo-dobre-dlo-dushu-y-serce-obgrlo.docx [14.58 Kb] (cкачиваний: 36)
"Головна до рыдна мова"Lyubt-zemlyu-Lyubt-pracyu-na-zeml-O.-Dovzhenko.docx [20.35 Kb] (cкачиваний: 32)
"Любіть землю! Любіть працю на землі» (О. Довженко)"Mova-clyusche-narodne-dzherelo.docx [13.52 Kb] (cкачиваний: 34)
"Мова - цілюще народне джерело»"Mova-clyusche-narodne-dzherelo.docx [13.52 Kb] (cкачиваний: 34)
 
Вчи і повторюй правила, щоб підготуватися до диктанту. Намагайся робити упор на пункти, які викликають найбільші труднощі. Важливо тренувати зорову пам'ять. І краще це робити під час читання художньої літератури. Промовляй важкі в написанні слова - так вдосконалюється сприйняття на слух. У складних реченнях роби паузи на місці розділових знаків. Як варіант, можеш купити Збірник диктантів за потрібний клас наприклад 3 і перечитувати його. Так ти підвищиш свою грамотність.Регулярно пиши Тексти під диктовку. Така форма роботи стане звичною і не викличе страху і хвилювання на контрольній. Попроси батьків, друзів диктувати текст або скористайся аудіозаписами. Якщо помічників немає, пошукай в гуглі за запитом «диктант онлайн» спеціальні сайти. Деякі з них пропонують перевірити набраний текст онлайн. Існують також інтерактивні диктанти, де в тексті потрібно вставити пропущені букви за певним правилом російської мови.
І написати диктант на відмінно буде не так складно.
Під час диктанту тримай вушка на маківці
Перевір, щоб ручка писала, візьми з собою запасну. Щоб текст диктанту не був різнобарвним, бажано вибирати однакові стрижні. Уважно слухай вчителя, зазвичай він чітко промовляє межі пропозицій і абзаців. Розділові Знаки всередині позначаються інтонацією. Природно, не при всякій паузі треба ставити кому. Якщо сумніваєшся в будь-якому знаку пунктуації, намалюй риску на його місці. Так ти зможеш повернутися і вирішити, що поставити на пропущеному місці. Не лякайся, якщо зустрілося слово, в написанні якого ти не впевнений. Сумніваєшся у виборі букви-залиш місце, заповниш, перевіряючи весь текст. А записуючи почуте, не повторюй вголос, інакше можеш припуститися помилки.
Пам'ятай про правила орфоепії: різниця між вимовою і написанням в російській велика, в білоруському — менше. Якщо у тебе проблеми з перенесенням слів, спробуй хитрий спосіб. Слухаючи речення, приблизно уявляй, скільки місця в рядку займе кожне слово. Набивши руку вдома, ти з легкістю все розрахуєш. Звичайно, краще знати правила перенесення.У диктанті не шукай помилок там, де їх немає
Текст готовий, залишилося його переглянути. Радимо спочатку перевірити орфографію, а потім — пунктуацію.
Рухайся від останнього речення до першого, щоб не перемикатися на сенс тексту. Відсторонися, ніби й не ти писав, так легше знайти помилку або зрозуміти, що її немає. У білоруській мові є одне застереження, що стосується написання у І ў. Не поспішай починати слово з ў, навіть якщо попереднє слово закінчується на голосний: переконайся, що перед ним не треба ставити розділовий знак.
Не такий страшний чорт, як його малюють. Приклавши зусилля, ти навчишся писати диктант без помилок і зможеш отримувати високі позначки.

Читайте також