ДУША НАРОДУ

Воланд в романі Майстер та Маргарита

Перша зустріч Івана Бездомного і Михайла Берліоза з Воландом, відбувається на Патріарших ставках. У романі, Воланд постає перед читачами Сатаною, втіленням зла і повелителем Темряви.
Прототипом зловісного образу в романі «Майстер і Маргарита», став герой всім відомої драми Гете, Мефістофеля. На відміну від фаустовського Мефістофеля, Булгаков відтворив образ Воланда , трохи іншим.
Воланд приїжджає в Москву, щоб переконатися, чи не змінилися москвичі. Його способи перевірки, вражають і викликають чимале сум'яття їх очевидців. Магічні фокуси в Вар'єте викривають простих, все тих же, городян в жадібності, скупості, вульгарності і інших пороках всього людства.
Незважаючи, на страхітливий образ Воланда, його головною рисою характеру стає справедливість і навіть, благородство. Згадаймо, епізод в романі про прохання Маргарити пробачити Фріду і не нагадувати їй про жорстоке вбивство власної дитини. За ставленні до людей, Воланд не проявляє жорстокості і насильства. Під час виступу, Воланд наказує Коровєву повернути голову конферансьє на місце. У всіх вчинках Воланда, лежить непорушна справедливість. Воланд заперечує будь-яку брехню, він ввічливий, сильний і могутній, гордий і непохитний. Воланд вчить Маргариту, бути сильною і впевненою в своїх силах: «... ніколи і нічого не просіть! Ніколи і нічого, і особливо у тих, хто сильніший за вас. Самі запропонують і самі дадуть ".
Михайло Булгагов, зміг чітко показати, що добро і зло, є нероздільними і всюдисущими поняттями.

Читайте також