ДУША НАРОДУ

Майстер та Маргарита короткий зміст першої частини

У романі "Майстер і Маргарита" розповідь ведеться одночасно про дві різні історії, які не стикаються сюжетами, але, в той же час, не суперечать один одному, а в кінці возз'єднуються в загальний контекст.
Розповідь починається з діалогу редактора одного з журналів і вагомого в літературних колах людини на прізвище Берліоз з поетом під псевдонімом Бездомний. Їх бесіда йде на релігійну тему, а точніше про поему про Ісуса Христа, яку написав поет, але зовсім не в тому контексті, який був потрібний редактору. Почувши їхню розмову, який заперечує існування Бога, до них підійшов незнайомець, який насправді виявився Воландом. Він вступив з літераторами в розмову про Бога, долю, смерть, в ході якої констатував, що Берліоз в цей же день помре. Незнайомець, доводячи існування Бога, розповідає про Понтія Пилата, якого, нібито, бачив особисто.
Далі розповідь ведеться про Понтія Пилата, до якого привели чоловіка на ім'я Ієшуа, який намагався спонукати людей на бунт проти кесаря. Поговоривши зі злочинцем Пилат розуміє, що той - глибоко релігійна людина і не хотів нанести шкоди нікому. Але, тим не менше, Пилат не зумів відстояти у первосвященика Каіфа звільнити невинного Ієшуа і відправив його на страту. Розповідь повертається до сцени на Патріарших ставках, де Берліозові відсікає голову трамвай, а Бездомний, інтуїтивно відчуваючи хто був невідомий, відправляється за ним навздогін через що виявляється в будинку для божевільних, де знайомитися з Майстром.
До голови Босому вишикувалася величезна черга з людей, які бажають зайняти звільнену квартиру Берліоза. Свита Воланда дає йому хабар і заселяється в квартиру, а Босого заарештовують за зберігання валюти.
У цей час фіндеректор вар'єте Римський з адміністратором Варенухой намагаються знайти зниклого Лиходеїва, який надсилає телеграми і повідомляє, що знаходиться в Ялті. Розуміючи, що фізично це неможливо, керуючі намагаються з'ясувати правду. Варенуха пропадає, а експерт з чорної магії Воланд починає шоу у вар'єте, де творить справжні чудеса, після чого люди, спокуса грошима і дорогим одягом, залишаються голими з етикетками з-під газ-води.