ДУША НАРОДУ

Твір Василя Стуса - "О земле втрачена, явися"

"Аналіз віршу «О земле втрачена явися»"Analz-vrshu-O-zemle-vtrachena-yavisya.docx [17,88 Kb] (cкачиваний: 2)
"Вірш Василя Стуса «О земле втрачена, явися»"Vrsh-Vasilya-Stusa-O-zemle-vtrachena-yavisya.docx [15,54 Kb] (cкачиваний: 3)

Ліричний вірш Василя Стуса «О земле втрачена, явися» котра знаходиться в збірці «Палімпсести». Мотивом даного вірша являється мрія повернутися на рідну землю, батьківщину.

Темою вірша являється переживання своєї смерті, після якої все залишається крім людини. Згадки про колишнє життя, радість, емоції переживання.

Дана композиція складається з 3 частин. В ній відображується прохання до землі явитись та пробачити всі лихі діяння, та повернути всі яскраві спогади та почуття. В продовж цілого вірша є дуже багато метафор та порівнянь. Вірш написаний у формі звертання з риторичними запитаннями які мають гострий зміст і високу тональність. Художнім образом у вірші виступає Україна. Герой віршу, згадуючи свій край думає, що його віра у нього збереже його душу від зневіри. Всі події героя віршу «О земле втрачена, явися» переживає всією душею розлуку із своїм рідним краєм, згадує землю рідну, лани широкополі та хоче це все побачити, хоч у сні. Мабуть весь образ котрий заклав автор – це є його душа, яка сумує за батьківщиною, та лише в уяві тішить себе цими спогадами.