ДУША НАРОДУ

Поема Тараса Шевченка "і мертвим, і живим, і ненародженим"

"Поема і мертвим і живим і ненародженим"Poema-mertvim-zhivim-nenarodzhenim.docx [17.58 Kb] (cкачиваний: 27)
"Поема Тараса Шевченка - і мертвим і живим...Poema-mertvim-zhivim-nenarodzhenim.docx [17.58 Kb] (cкачиваний: 27)"
"Стислий переказ поеми і мертвим і живим і ненародженим"Stisliy-perekaz-poemi-mertvim-zhivim-nenarodzhenim.docx [16.29 Kb] (cкачиваний: 23)
"Тарас Шевченко і мертвим і живим і ненародженим переказ"Taras-Shevchenko-mertvim-zhivim-nenarodzhenim-perekaz.docx [16.81 Kb] (cкачиваний: 30)

Поема послання Тараса Шевченка і мертви і живим і ненародженим…

Головна ідея цієї поеми це віра народу, в перемогу над ворогом, а саме буржуазією. Автор поеми закликає людей, щоб вони вивчали світову науку, культуру та літературу, з метою удосконалення.

Основна думка твору поділяється на три частини, а саме в першому етапі потрібно вчитись свого та не цуратись і іншого. В другому так званому етапі, розповідається, те що, не потрібно виїжджати за кордон, а лишатись у своїй країні і здобувати всю велич тут. У третьому етапі, розповідається те, щоб інтелігенція не повинна бути відсторонь від простого народу, а навпаки помагати, писати, та здобувати історію та визнання у цілому світі своєї країни.

Автор твору розповідає, про те, як народ ставиться байдуже до розвиту освіти в країні. Про те як люди, котрі мають гроші гноблять свій народ, звеличуючи людей за кордону, хоча це далеко є не правильно. Та це все призводить до вчинення злочинів, або як пише автор «людей запрягають у тяжкі ярма». Герой у своїй поемі просить зупинитись заможних людей, так поводитись із простим народом. У його словах лунає критика дворян, котрі шукають волю і правду лише за кордоном, а не в тій країні де народились та живуть. Оскільки якщо особисто не цінити всі моральні якості народу, тоді з того нічого не буде.

І головною темою в поемі «і мертви і живим і ненародженим…» виступає прохання задуматись заможним, та повернутись обличчям до народу свого, та здобувати, звеличувати, прославлятись свою рідну країну, а не використовувати людей як рабів, та ганьбити свою історію.


Читайте також