ДУША НАРОДУ

Сила любові в романі "Майстер та Маргарита"

Чудовий роман М.А.Булгакова «Майстер і Маргарита» - це твір про справжнє кохання, заради якої люблячий чоловік готовий піти навіть на самопожертву. Ця тема в романі нерозривно пов'язана з ім'ям Маргарити. Саме її це почуття захоплює з такою неймовірною силою, що вона не замислюється про те, що буде з нею завтра, через кілька місяців і років.

Автор в романі вигукує: «За мною, мій читачу! Хто сказав тобі, що немає на світі справжньої, вірної, вічної любові? ... Я покажу тобі таку любов! »І дійсно, ми бачимо втілення цього почуття в Маргариті до Майстра.

Головна героїня, як інформує нас письменник, була заміжня, але анітрохи не любила свого чоловіка, але жила з ним в достатку і спокої. Здавалося б, чого ж ще бракує цій жінці? Так і М.Булгаков міркує: «Боги, боги мої! Що ж потрібно було цій жінці ?! »Ми дізнаємося, що для щастя їй потрібен був Майстер, який живе в невеличкій комірчині, не здатний забезпечити свою супутницю матеріальними благами. Як з'ясовується пізніше, цю жінку привернула душа героя, творчість і бажання його врятувати.

У ті миті, коли Маргарита стурбована зникненням свого коханого, вона і вирішується на крайні заходи. Жінка йде на найстрашніше, що можна припустити, - на угоду з дияволом. Вона зчиняє розгром в будинку критика Латунскього, з вини якого постраждав роман Майстра. Маргарита припиняє громити все лише в ту мить, коли бачить переляканого дитину у вікні. Вона не тільки стає відьмою, але і королевою балу Сатани. Яких сил коштувало їй витримати це дійство в цій ролі! Вона приділяє увагу кожному присутньому. Самовладання героїні було на межі, але вона знала, заради чого вона погодилася на цю роль. І тільки в один момент, коли Маргарита бачить перед собою Фріду і подає їй надію на порятунок, героїня розуміє, що її мета - врятувати Майстра - стає недосяжною.

Ймовірно, сила справжнього кохання дуже велика, оскільки Воланд, незважаючи на милосердя Маргарити по відношенню до Фріди, все-таки повернув їй Майстра. І ми з упевненістю будемо стверджувати, що сила такого почуття здатна творити чудеса. Адже інакше неможливо назвати ті події, які відбуваються в житті Маргарити і Майстра.

Сила любові цієї сміливої жінки дозволила їй стати супутницею Майстра, супроводжувати його в шляху. І в нагороду в кінці роману вони отримали спокій, який і заслужили.

Сьогодні ми захоплюємося силою такої любові, почасти заздримо, вчимося любити, як герої цього безсмертного твору.