ДУША НАРОДУ

Поема Івана Котляревського «Енеїда»

"Аналіз «Енеїди» І. Котляревського"Analz-Eneyidi-.-Kotlyarevskogo.docx [29.24 Kb] (cкачиваний: 39)
"Твір «Едеїда» викладений дуже стисло"Tvr-Edeyida-vikladeniy-duzhe-stislo.docx [17.9 Kb] (cкачиваний: 34)
"Твір «Едеїда» викладений стисло"Tvr-Edeyida-vikladeniy-stislo.docx [17.77 Kb] (cкачиваний: 28)
"Твір «Енеїда» написано скорочено"Tvr-Eneyida-napisano-skorocheno.docx [40.12 Kb] (cкачиваний: 34)
"Твір «Енеїда» переказ"Tvr-Eneyida-perekaz.docx [36.63 Kb] (cкачиваний: 27)
"Твір «Енеїда»"Tvr-Eneyida.docx [444.88 Kb] (cкачиваний: 30)

Поема Івана Котляревського «Енеїда» була написана протягом 1798-1826 років, а надрукована у 1842 році.

Основною темою для написання поеми стало життя українців. Іван Котляревський хотів якомога точніше відобразити у бурлескно-травестійній формі спосіб життя людей різного статусу.

 

Тому, звичайно, ідеєю твору і стало висміювання панів і чиновників. Автор показав всю неприйнятність поведінки козацьких старшин. Їхню обжерливість і пияцтво. Та, крім цього, на прикладі таких героїв поеми як Еней, Низ, Евріал, а також на прикладі троянців творець зумів уславити патріотизм, вірність, мужність, товариськість. 
Іван Котляревський за допомогою засобі сміху викрив та засудив як позитивні так і негативні явища. Він порушив дуже багато важливих проблем, які актуальні і сьогодні: нерівність між людьми, патріотизм, поведінку молоді та їхнє виховання, людяність і негідну поведінку людей.

 

У першій частині йдеться про подорож Енея, про те, як він гостював у Дідони, відвідини із Сівіллою. У другій частині – про поминки по Анхізу ( батько Енея), а також про страшну пожежу троянського флоту. Третя частина продовжує надзвичайну подорож Енея. Він зустрічається із Сівіллою на землі Кумській і подорожує разом з нею у пекло і рай, де зустрічається з батьком. У четвертій частині ми дізнаємося про те, як Еней гостював на Латинській землі, а також про підготовку до війни та як вона власне і почалася. У п’ятій частині розповідається про війну та возвеличується героїчний подвиг Низа та Евріала. Шоста частина стає власне і розв’язкою поеми. У ній йдеться про закінчення війни та перемогу Енея над Турном.

 

 

 


Читайте також