Що я розумію під словом дружба

Я, напевно, ще до кінця не розумію, що таке дружба. Хочеться вірити, що це щось хороше й вічне. Постійне спілкування, веселі розмови на перерві та після школи, прогулянки у дворі… Може, це і є дружба?

Зараз ми виросли, нам вже по десять років. Ми помінялися, наші інтереси теж змінилися. Але дружба залишилася. Ми з Назаром, як і раніше, катаємо машинки, гойдаємось на гойдалках у шкільному дворі, ходимо один до одного в гості та допомагаємо з домашнім завданням. Я люблю свого найкращого друга. Люблю його по-дружньому. Він ніколи не зраджував мене, не розповідав мої секрети іншим. На нього можна покластися — а це найголовніше в дружбі.

Хто такий справжній друг

Знайти друга, навіть просто людину, якій можна довіряти, дуже важко. У світі повно брехні, зради. У людини може бути безлічзнайомих, приятелів, але справжніх друзів багато не буває.

Так хто ж такий друг? Людина, з якою можна поділитися таємницями, розказати наболіле? Той, хто підтримає тебе в тяжку хвилину? Чи той, з ким можна як повеселитися, так і звернутися по допомогу у скрутну хвилину? Кожен це поняття розуміє по-своєму.

Змалку ми маємо приятелів: хтось запам`ятався поганою та брехливою людиною, когось згадуємо з посмішкою, а з кимось дружимо й зараз. У мене є багато знайомих, які мають хороші стосунки з друзями дитинства. І це дуже добре, коли в цьому світі можна комусь довіряти, сподіваючись на підтримку в час негараздів.

Але що робити, коли вже у зрілому віці людина не має жодного друга? По-перше, причину треба шукати в собі. Може ви часто сварилися з попередніми друзями, прискіплювалися до них, ображали, пліткували, говорили на небажані теми? Міняйте свою поведінку, з повагою ставтеся до кожної людини, і з часом у вас з`являться друзі. По-друге, оцініть своє оточення. Може, проблема зовсім не у вас, а в суспільстві, у якому ви живете? На навчанні чи роботі неприємний колектив? Якщо є можливість змінити його – міняйте. Не чекайте, коли люди самі виправляться. Не терпіть поганого ставлення до себе. По-третє, можливо, вам зовсім і не потрібні друзі. Частіше за все, такі люди не потребують спілкування, мають одного-двох приятелів. І це не погано. Просто вони самодостатні і не залежать від інших.

Набагато тяжче пережити зраду друга. Дуже боляче, коли ви довіряєте людині свої таємниці, а вона розказує їх іншим, висміює вас, пліткує про ваше життя. Але такі «друзі» роблять погано собі, а не вам. З часом від них відвернеться їх оточення, і вони почуватимуться набагато гірше, ніж ви. Тому залишається лише пожаліти таких людей, адже змінити їхню думку дуже важко.

Друга знайти непросто. Він не чекає під дверима твого дому, не подзвонить тобі, не з`явиться просто так. Протягом життя ви зустрінете ту людину, якій зможете довіряти. Ніхто не знає, коли це станеться – в дитинстві чи в старості. Головне, самому бути хорошим другом.

Я бажаю вам знайти справжнього друга, а якщо ви його вже маєте – ніколи не зраджуйте його, цінуйте цю людину, адже вона підтримає вас та прийде на допомогу.

Твір-міркування про дружбу

Мати друзів – це дуже добре. З ними можна весело проводити час. Друзі підтримають, коли тобі сумну, допоможуть, коли необхідно. Я дуже люблю спілкуватися зі своїми друзями. Ми граємо у цікаві ігри, дивимося мультики, гуляємо на вулиці, іноді разом робимо домашнє завдання. Уявляю, як сумно мені було б без них!

Мені не подобається, коли діти, з якими ми граємо разом, раптом починають говорить погане про тебе. Або запрошують у гості всіх, крім тебе. Деякі можуть підставити тебе перед дорослими або вчителями. Як на мене, це дуже некрасиво. Це означає, що вони насправді мені не друзі та й взагалі не дуже гарні люди.

Мені здається, що з того, чи вміє людина дружити, можна багато про неї зрозуміти. Адже щоб бути гарним другом, необхідно бути чесним, відкритим, вірним. Таких людей треба цінувати й намагатися добре ставитися до них у відповідь.

Твір-міркування про дружбу 4 клас

Мати друзів – це дуже добре. З ними можна весело проводити час. Друзі підтримають, коли тобі сумну, допоможуть, коли необхідно. Я дуже люблю спілкуватися зі своїми друзями. Ми граємо у цікаві ігри, дивимося мультики, гуляємо на вулиці, іноді разом робимо домашнє завдання. Уявляю, як сумно мені було б без них!

Мені не подобається, коли діти, з якими ми граємо разом, раптом починають говорить погане про тебе. Або запрошують у гості всіх, крім тебе. Деякі можуть підставити тебе перед дорослими або вчителями. Як на мене, це дуже некрасиво. Це означає, що вони насправді мені не друзі та й взагалі не дуже гарні люди.

Мені здається, що з того, чи вміє людина дружити, можна багато про неї зрозуміти. Адже щоб бути гарним другом, необхідно бути чесним, відкритим, вірним. Таких людей треба цінувати й намагатися добре ставитися до них у відповідь.

Твір опис подруги від імені дівчинки

Хочу розповісти вам про свою подругу, її звуть Оля. Ми знайомі давно. Були в одній групі в дитячому садку. А зараз однокласниці і разом займаємося танцями

У кожної людини є свої відмінні риси. Ось і моя подруга не виняток. У Олі дуже довге і красиве світле волосся. А коли вона розпускає їх, всі просто у захваті. Вона невисока, але струнка і спортивна, завдяки любові до танців. Очі у Ольги сіро-блакитні, брови тонкі, шкіра світла, а щоки рум’яні. Риси обличчя м’які і плавні. Посмішка у неї дуже завзята, а сміх заразливий. Вона добре одягається, любить носити сукні. Але в школу, звичайно ж, ходить у формі.

Оля дуже доброзичлива і відкрита людина. Разом з нею завжди весело і цікаво. Крім танців, ми гуляємо, граємо, придумуємо захоплюючі заняття. Взимку, наприклад, любимо ходити на каток.

Буває, звичайно, що сваримося, але це швидко проходить. Якщо мені потрібна якась допомога, Оля перша поспішає на виручку. Вона справжній друг.

« Твір на тему "У світі немає нічого кращого і приємнішого ніж дружба” Твір на тему "Ідеальний друг” »

Твір на тему «Дружба – це віра в людину»

Цікаве словосполучення - віра в людину, адже прийнято вірити в Бога. Ну, або у власні сили. А тут - вірити в іншого. Як же в нього вірити, адже він просто людина? Ніхто ж не ідеальний. До голови ж йому не залізеш, може, він щось там собі думає погане, щось проти тебе замишляє.

Я так думаю, що вірити в свого товариша означає, що треба йому довіряти. Вірити в те, що він добрий, хороший, здібний. Що він допоможе у скрутну хвилину. Що все у нього вийде. Якщо хочете дружити з людиною, треба вірити в те, що і вона до вас добре ставиться.

А якщо товариш весь час робить якісь дурниці? Напевно, така людина ще не набралася розуму. Треба ставитися до людини так, нібито вона вже стала такою, якою ти хочеш її бачити. І так, як хочеш, щоб вона до тебе ставилася. Хочеш, щоб до тебе ставилися з повагою, уважно, чуйно, доброзичливо – сам вчини так. А потім наберися терпіння. З часом друг стане набагато кращим, ніж був. Добрішим, надійнішим, серйознішим, наприклад. А ідеалів не буває.

Коли в людину вірять інші, вона відчуває за собою підтримку. Вона хоче виправдати надії своїх друзів. Коли буря кидає в повітрі літак, ніхто з пасажирів не міркує, на що здатний їхній пілот, чи добре вони його знають. Всі вірять пілотові як найліпшому другові, як ніколи ще ні в кого не вірили. Ось так і треба вірити в людей, з якими хочеш бути разом.

твір на тему "яким повинен бути справжній друг”

Кожен із нас має безліч друзів, проте справжніми з них є одиниці. Чому так відбувається? Бо справжня дружба проходить усі випробування і триває роками.
Яким повинен бути справжній друг? На мою думку, cправжній друг – це той, кому ми безмежно довіряємо. Справжній друг – це той, хто завжди поруч, особливо у час, коли потрібна підтримка. Зі справжнім другом завжди можна порозумітися навіть тоді, коли ставлення до чогось зовсім різні. Справжні друзі завжди знайдуть шлях до примирення. Їм разом цікаво, вони мають спільні інтереси, захоплення, навіть риси характеру. Справжня дружба, на моє переконання, передбачає щирість і відвертість, вірність і чуйність, уміння співпереживати і допомогти, прагнення зрозуміти один одного.
Щасливий той у кого є не просто друзі, а хто має справжнього друга.

Справжня дружба

В нинішній час справжня дружба – це рідкісне явище. Люди можуть здаватися добрими друзями, але насправді такими не бути. Запорука справжньої дружби – це впевненість у тому, що саме той чоловік, якого ти вважаєш своїм другом, ніколи не зрадить і не залишить тебе у важку хвилину, нікому не розповість про твої таємниці. Справжній друг ніколи не буде радити щось погане, а навпаки, постарається зробити краще для тебе.

Справжні друзі ніколи не кидають у біді і залишаються з вами назавжди вірними і єдиними. Завжди підтримують і допомагають, якщо людина має потребу в цьому, не нав'язують своєї думки, не ображають один одного.

Дружба-це святе. Навіть якщо товаришам доводиться розлучатися, вони все одно назавжди залишаються у нас в серцях, і ми про них ніколи не забуваємо.

У дитинстві, у нас завжди було багато друзів, і ми думали, що коли виростемо, всі ці люди так і залишаться нашими друзями, але з кожним роком ми дорослішаємо і розуміємо, що друзів залишається все менше і менше. Дитяча дружба найкраща і сама чесна, так як діти ще не знають, як можна нести відповідальність за дружбу з користю і вигодою для себе.

Багато хто вважає, що справжньої дружби не буває, і в будь-якому випадку, люди спочатку шукають корисність, і в якомусь сенсі користь від людей, з якими вони спілкуються. Але я вважаю, що дружба існує і є люди, які в першу чергу дбають про близьких йому людей і друзів. Коли у тебе є друг, він для тебе може бути цілим світом, і ти щиро радий, що зустрів таку людину. Навіть якщо у товариша є якісь недоліки , ти все одно любиш цю людину і ці недоліки перекриваєш його достоїнствами, адже для тебе набагато важливіше вишукувати в цій людині тільки хороші риси. Саме тому часто буває, що один із друзів просто прикидається справжнім другом, і намагається використовувати у своїх корисливих цілях людину з доброю і чуйною душею.

Справжній друг буде щиро радіти твоїм успіхам і досягненням, і ні в якому разі не бажати вам зла. Дружбу треба цінувати, адже в сучасному світі дуже рідко можна зустріти справжніх, щирих, вірних і доброзичливих друзів. Хороші друзі вірять один одному і можуть покластися один на одного. Людина, яка цінує дружбу і сам уміє бути хорошим товаришем, найчастіше і має вірних і надійних друзів.

Коли ми намагаємося допомогти комусь і знайти щастя, то це добро повертається нам, і ми знаходимо своє власне «пишність». Щоб мати хороших друзів, потрібно самому бути хорошим другом!

Про найкращого друга

Мій друг Назар

Що ви розумієте під словосполученням найкращий друг? Що це за людина та ким вона вам є? Яке значення має дружба?

Для мене найкращий друг — це людина, яка завжди готова прийти на допомогу та підтримати в скрутну хвилину. У мене багато вірних друзів, але найкращий друг один. Його звуть Назар.

Ми познайомилися з Назаром в садку, коли нам було по п’ять років. Його перевели до нас у групу, з чого й почалася наша дружба.

Він завжди ділився зі мною іграшками, грав зі мною в пісочниці, давав пограти в його найулюбленіші машинки. Ми спалипоряд у годину сну та пошепки перемовлялися, поки вихователька Марія Петрівна відходила по справах. Були прекрасні часи. Пам’ятаю випускний з дитячого саду, коли ми запускали в небо кульки та загадували бажання. Саме тоді я загадав, щоб ми з Назаром були друзями навіки. Мені здається, воно збулося. Ми дружимо вже п’ять років.

Потім в сім років ми пішли в перший клас. Так вийшло, що ми з Назаром потрапили до спільного першого класу. На жаль, нас не посадили за одну парту. Назар сидів у першому ряду, а я — в третьому, але ми все одно переглядалися на уроках і часом хихикали. У другому класі нас посадили ближче один до одного, тож нам вдавалося писати записки та передавати через однокласників.

Поганий друг

Дружба – це невід’ємна частина життя. Тому що людина є істотою суспільною. Але є люди, які відчувають себе одинаками. Вони живуть самі по собі. Можливо – це риса характеру. Але можливо всім жити в числі? Мені здається, що "ні” і гірше, коли людина не має ні близьких, ні знайомих, ні друзів.

Навіть деякі люди в народі кажуть: "У хлопця має бути вірна жінка і вірний друг”. Думаю, що в такому висловлюванні є частка правди. Близьких друзів, вірних, перевірених злим час – дуже мало, але вони є. Без друзів життя просто не може бути повноцінним. Кожна людина має свої недоліки і свої переваги порівняно з іншими. Справжня дружба настає тоді, коли друзі знають один одного, як і з хорошою, так і з поганої сторони. Але друг – це той чоловік, який не закривається від одного, коли бачить його погані сторони, а навпаки, сприймає його таким, який він є, і намагається підтримати і підбадьорити,

Друг – це та людина, з якою ти можеш поділитися своїми секретами, і які завжди тебе зрозуміють. Комусь може пощастити і він може мати рідну сестру чи брата, чи навіть батьків за друзів. Тоді життя здається набагато легше, простіше. Але якщо з батьками зв’язку не добре налагоджені, і взагалі з сім’єю, або ні рідних тобі людей, то друзі зі школи, вулиці або з Інтернету, як частка твоєї душі і чогось рідного, завжди готові розділити з тобою радість і горе.

Але є і погані сторони дружби, тому що є люди, які є твоїми друзями, але вони використовують тебе. Деяким навіть подобається, коли їх використовують. Але не вважаю, що це є нормальним.

Не хочеться розділяти людей на поганих і хороших, але як кажуть: "З ким поведешся, того й наберешся”. Тому що так і є, від хороших – ми беремо хороший приклад, вони нас инспирирующих, окриляють, а інші – просто нас руйнують, споганюють. Наприклад, якщо я буду в компанії поганих хлопців, а вони будуть робити щось недобре, наприклад, курити, то й я буду змушений це робити. Тому у виборі друзів варто бути уважним і не водитися з вітряними, порожніми, дурними, розпущеним людьми.

Ще один вислів: "Якщо не хочеш нажити собі ворога, то не заводь рідного серцю одного”. Думаю, що потрібно бути обережним в цьому. Бо можна розповідати всі свої секрети людині, а вона потім просто тебе використовує, чи буде розповідати іншим, якщо щось не так піде у дружніх стосунках. Томі варто тримати людей на відстані від себе. І тільки тоді, коли ти будеш впевнений, що це дійсно "твоя людина”, то тільки тоді варто підпускати до себе і свого життя.

Незважаючи на всі мінуси, все ж життя без друзів – це просто існування в самому собі. Для мене це страшно, наче у всьому світі залишилася одна людина – ти, та ще й темрява навколо. А коли є друзі або гарна компанія, то можна дивитися на інших, брати добрий приклад, і іншим його показувати, хочеться жити, творити, розквітати і пахнути, життя здається тоді світлим, насиченою кольорами веселки і яскравим.

Опис друга від імені хлопчика

Хочу розповісти вам про свого друга, його звуть Саша. Ми знайомі з раннього віку. Разом ходили в дитячий сад, а тепер вчимося в одному класі і відвідуємо секцію футболу.

Кожна людина виглядає по-особливому. Ось і мій друг не виняток. Саша досить високий і підтягнутий. Звичайно, адже він же майбутній спортсмен! У нього темне, злегка кучеряве, коротке волосся. Ніс прямий, загострений. Брови широкі, а очі карі і дуже виразні. Погляд у Саші серйозний, а часом навіть суворий. Але при цьому усмішка чарівна і добра, а сміх дуже заразливий. В одязі Саша віддає перевагу спортивному стилю, але в школу, звичайно ж, носить форму.

Олександр дуже доброзичлива і відкрита людина. Разом з ним завжди весело і цікаво. Крім тренувань, ми гуляємо, граємо, придумуємо захоплюючі заняття. Взимку, наприклад, любимо ходити на каток і займатися хокеєм.

Буває, звичайно, що сваримося, але це швидко проходить. Якщо мені потрібна якась допомога, Саша перший поспішає на виручку. Він справжній друг

Моє розуміння дружби

«Можна вибрать друга і по духу брата», - пише Василь Симоненко у вірші «Лебеді материнства». І хоча головна думка його зовсім не про дружбу, поет влучно підмічає, що друг – це близька та важлива в житті людина, яку ми обираємо самі, добровільно, обираємо душею й серцем.

Друг – це той, з ким цікаво за будь-якою справою, за будь-яких обставин. Це та людина, на яку можна покластися, якій можна довірити свої думки та почуття. Заради друга легко піти на жертву. Час, проведений з другом, сповнений смислу та відчуття смаку життя. Отак я відчуваю дружбу.

Колись у літньому таборі я познайомився з хлопцем на ім’я Василь. Коли ми почали спілкуватися, то нам обом було легко та здавалося, ніби ми давно знайомі. Ми добре розуміли один одного з півслова. Нам було цікаво разом проводити час та ділитися враженнями. Коли я вивихнув ногу та зміг піти з іншими до соснового бору, а залишився в медкорпусі, Василь умовив вихователів зостатися зі мною. Ми багато розмовляли та грали у ігри, дивилися фільм та обговорювали його. І я впевнений, що навіть у лісі, але поодинці, нам не було б так добре. Після табору ми роз’їхалися по різних містах, проте досі спілкуємося листуванням по Інтернету та телефоном.

Звичайно, у мене є ще друзі. З найкращим другом ми живемо у сусідніх квартирах, проте здружилися усього рік тому, коли виявилося, що нам обом подобається проводити різні досліди вдома. Ми з Михайлом зовсім не схожі за характером, проте нам цікаво разом. Я впевнений, що можу покластися на Мишка за будь-яких обставин, бо він ще ніколи не підводив мене й не обманював. А це дуже важливо в дружбі – могти бути щирим та казати правду, знаючи, що тебе зрозуміють і не відвернуться. Сподіваюся, що я також хороший друг для Михайла, адже справжня дружба не може бути «в одні ворота».

Мати друга для мене так саме важливо, як мати батьків. Батьки люблять нас вже за те, що ми є, а друзі люблять такими, які ми є. Дружба допомагає людям розкритися, проявити свої таланти та гарні якості, а головне – дає змогу бути самими собою, не будучи самотніми.