Віра в новорічні дива

У новорічну ніч, дійсно, хочеться вірити в дива, принаймні на одну ніч. Кожен з нас щиро згадує свої найзаповітніші дитячі бажання. Ми віримо, що в наступному році обов’язково все збудеться та все покращиться. Ці дивовижні, світлі почуття затримуються в душі та супроводжують нас весь наступний рік, щоб всі наші мрії в новому році впевнено ставали реальністю. А ще, щоб творчі задуми перетворювалися на неповторні шедеври, а сміливі ідеї запалювали й прикрашали навколишній світ. У новорічну ніч хочеться справжності того, що відбувається навколо. Без хлопавок і феєрверків, щоб все відбувалося природно, без зайвого шуму, крім хіба що мелодії колядок. Хочеться відчути тепло й чари Різдва, як у дитинстві, коли ми прокидалися вранці від дивного передчуття чогось урочистого. А головною прикрасою новорічних свят є, звичайно, ялинка. Зазвичай вона стоїть у головній кімнаті будинку на самому видному місці. Прикрашенням ялинки займається вся сім’я, це одна з найдавніших традицій. Існує повір’я: якщо хочеш, щоб наступного року в сім’ї панував добробут, потрібно повісити на ялинку золоті монетки. Будинок перед святами наповнений ароматами різних смачних страв. У кожної сім’ї є свої страви, які готуються тільки на свята. Ці рецепти передаються з покоління в покоління, а приготування таких страв стає сімейною традицією. Ще однією з традицій є подарунки на Новий рік, які складають під ялинкою та розгортають тільки в новорічну ніч. Вірять, що саме в чарівну новорічну ніч можна отримати найзаповітніші подарунки, яких давно чекаєш і бажаєш.

Есе «Підготовка до Нового року»

Наближається чудове та улюблене усіма свято — Новий рік. Як можна не любити цю зимову казку, наповнену радістю, блиском мішури й запахом мандаринів? Правильно, не можна. Це найдобріше свято, яке я знаю. Особисто я починаю підготовку до нього ще за місяць. Я обмірковую подарунки й поздоровлення для своєї родини та друзів, роздруковую на комп’ютері великий календар грудня і закреслюю в ньому дні. Це, звичайно, не прискорює хід часу, але допомагає дочекатися приходу свята. В нашій школі, крім підсумкових контрольних, є і приємні моменти підготовки до головного свята року. Всі класи ставлять новорічні вистави, які об’єднують в один великий концерт. Школу й кабінети прикрашають саморобними іграшками та плакатами. Всюди розвішують мерехтливий дощик. А в холі на першому поверсі до кінця місяця з’являється велика пухнаста ялинка. З її появою святковий настрій посилюється. І ось, останні дні в школі минають. Настають зимові канікули. Наближається свято Нового року.

Есе на тему «Новорічне свято»

Новий рік — моє улюблене свято. Воно дуже щедре на подарунки, веселощі, смачні обіди та вечері. Я чекаю Новий рік з жовтня місяця кожного року. А в кінці листопада чи на початку грудня вже прикрашаю новорічну ялинку. Цьогорічне свято Нового року я провів з моїм татом і мамою. Було дуже чудово. Тридцять першого грудня ми готувалися до святкування Нового року. Купували продукти, прикрашали хату, прибиралися. А коли настав Новий рік, ми поїхали святкувати на центральну площу нашого міста. Там я побачив величезну новорічну ялинку. Вона була така гарна, що мені стало дуже тепло на душі. Я катався на ковзанці, грав у хокей з хлопцями. А потім у всіх нас було чаювання, на столі було багато смачної їжі. Найбільше мені сподобався святковий торт. Він був прикрашений білковим кремом і солодкими апетитними вишеньками. Я з’їв, напевно, половину святкового торта. Після чаювання була цікава дискотека. Ми веселилися і танцювали. Потім запускали на вулиці салюти. Ми з батьками святкували до четвертої години ранку. Я обожнюю новорічне свято!

Міні-твір «Свято Нового року»

Свято Нового року наповнене магічною атмосферою, здатною надихнути навіть запеклих скептиків. Чарівна природа, оповита снігом, і різдвяні пісні, що ллються звідусіль, піднімають настрій. Зимова погода дарує відчуття спокою і радості. Кожен малюк очікує побачити під ялинкою приємний сюрприз від самого доброго казкового героя у світі — Дідуся Мороза. Розглядаючи розмальовані чарівником вікна будинку, можна годинами милуватися чудовими візерунками, що утворилися завдяки льоду. Як тут не повірити, що всі бажання неодмінно збудуться! Новий рік — це шанс розпочати все спочатку. Можна, нарешті, виконати давно забуті обіцянки, завести нову корисну звичку або просто зробити більше добрих вчинків. Місяць грудень — унікальний. Він радує дітей зимовими канікулами, а їхніх батьків — тривалим відпочинком від повсякденних турбот. І старі, і молоді отримують можливість переосмислити прожите життя.

Мої враження від Нового року

Тридцять перше грудня — незвичайна дата. В новорічну річ на перше січня всі рідні й близькі люди збираються разом, щоб привітати один одного з настанням Нового року. Зазвичай наша велика родина збирається у нас вдома. До нас приходять бабуся з дідусем, тітки й дядько, мій двоюрідний брат. Будинок наповнюється шумом і святковою метушнею. Стіл починає накриватися швидше. Ми з братом вже підпалюємо бенгальські вогні, поки дорослі не бачать. Я хвалюся своєю красунею-ялинкою, адже ми з татом дуже довго вибирали найкращу, а потім разом її наряджали. Чекаю не дочекаюся, коли знайду під нею подарунки. Я обожнюю новорічну ніч, і не тільки через подарунки. У цей час навіть повітря насичується чарами й позитивною енергією. Всі радіють і веселяться, ніхто не думає про погане. Я мрію зустріти одного разу на порожній дорозі казкові сани Діда Мороза. Мені здається, вони мають бути червоними, всі в різнокольорових гірляндах і з бубонцями. В них будуть запряжені два чарівних олені, а управляти ними буде сам Дід Мороз. Після Нового року завжди довгі канікули. Ми з друзями ходимо один до одного в гості, гуляємо на вулиці, граємо в сніжки й веселимося від душі.

Новорічні дива

Завжди потрібно сподіватися на краще й не виключати ймовірність настання чуда. Навіть дізнавшись, що красуня Снігуронька та її дідусь — це породження багатої фантазії, відпускати казкових героїв не хочеться. Вони залишаються нагадуванням про те, що все можливо — навіть неймовірне. Написавши їм листа з побажаннями, можна уявити, що мрії насправді починають здійснюватися. Можливо, це витівки чарівних персонажів, а може, просто вдалий збіг обставин. Але романтики вірять: нічого просто так не відбувається. Саме дух свята посприяв здійсненню задуманого.

Немає ніяких сумнівів, що ймовірність незвичайних подій зростає під Новий рік. Недарма більшість народних казок описують саме зимову пору. Сама природа натякає, що навіть сміливі ідеї можуть втілитися в реальність — варто тільки захотіти. Срібло, що прикрашає дерева, ніч, що опускається на землю темною ковдрою — навіть пейзаж змушує повірити, що диво стане бувальщиною.

 

Розповідь «Як я зустрів Новий рік»

Я шалено люблю зиму. За снігові замети, з яких можна спускатися на лижах. За замерзлу річку, на якій приємно кататися на ковзанах. Але найбільше я люблю зиму за її свята, а особливо за Новий рік. Адже тільки раз на рік все стає навколо чарівним і святковим. Йдеш вечірніми вулицями міста, а все виблискує різнокольоровими гірляндами. Здається, ніби ти опинився в казці. Моя сім’я теж дуже любить це свято. Ми завжди зустрічаємо Новий рік вдома в колі сім’ї за гарно прикрашеним столом. Мама в цей день готує багато різних смачних страв. Ми з сестрою допомагаємо їй кришити салати. Коли все готово, святкові смаколики знаходять свої місця на столі. А ось по центру стола у нас завжди стоять свічки, які запалюємо в новорічну ніч. Я дуже люблю цей момент. Бій курантів, запалені свічки, побажання всього найкращого один одному в новому році. Все так чарівно та чудово! Є таке прислів’я: як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш. Наша сім’я завжди зустрічає це свято в теплій атмосфері любові та гармонії. І потім весь рік у домі панують мир і добробут!

Розповідь «Як я зустріла Новий рік»

У мене багато улюблених свят. Але Новий рік я люблю найбільше та завжди чекаю це свято з нетерпінням. У нас в родині багато новорічних традицій і цей рік був не виключенням. Отже, зараз я все розповім. Десь за тиждень до Нового року ми з мамою прикрашали ялинку. У нас багато різних іграшок і різнобарвної мішури. Але я ще зробила сама ліхтарики з паперу, цьому нас навчили в школі. І вони теж зайняли почесне місце на новорічному дереві. Також ми прикрашаємо квартиру, що б все виглядало святково. На вікна ліпимо багато паперових сніжинок, які я теж сама вирізала. А ще вішаємо на двері вінок з дзвіночками. Коли двері відкриваються, вони забавно дзвенять. З настанням дванадцятої години ночі все навколо стає чарівним і казковим. Новий рік — моє улюблене свято!

Святкування Нового року в моїй родині

Цей Новий рік ми святкували вдома всією сім’єю. До нас прийшли бабуся і дідусь. Мама приготувала багато смакоти, а я їй допомагала. Ми за традицією запекли в духовці качку з яблуками. Зробили багато салатів, але основним був салат «Олів’є». Як же без цього салату в Новий рік! А на солодке мама зробила желе з фруктами. Це моя найулюбленіша солодка страва, без якої в нашій родині не проходить жодне свято. Але найголовніше з солодощів на нашому святковому столі — це імбирне печиво. Це ще одна наша сімейна традиція. Ми з мамою робимо печиво у вигляді чоловічків, а потім різнобарвною глазур’ю прикрашаємо їх. Цим печивом ми пригощаємо рідних, а також прикрашаємо ними ялинку. Я дуже люблю всі ці новорічні клопоти. Але мій найулюбленіший момент — це бій курантів. Поки дорослі п’ють шампанське і бажають всього найкращого в новому році, я біжу до ялинки. Адже знаю, що під нею обов’язково знайду свій подарунок. Це найчарівніший момент, адже погодьтеся, отримувати подарунки завжди дуже приємно

Твір «Новий рік у моїй родині»

Існує ніч в році, коли можна зібратися всією родиною. Привітати один одного з наближенням свята і провести час весело й невимушено. Така ніч зветься новорічною, і вона для мене є найулюбленішою в році. У новорічну ніч я ніколи не лягаю спати. Цілий день я допомагаю мамі готувати новорічні частування, а ввечері ми сідаємо за святковий стіл і починаємо проводжати старий рік. Попри всі труднощі, які були в році, що минає, проводити рік потрібно обов’язково. Треба подякувати йому за все те добре, що в ньому було, та налаштуватися на зустріч нового року. Новий рік ми завжди зустрічаємо з пляшкою шампанського й смачними салатами. Мій улюблений салат — це олів’є. Мама завжди готує його дуже смачно. До Нового року ми обов’язково прикрашаємо ялинку. Я люблю прикрашати її іграшками та гірляндами. Завжди намагаюся, щоб ялина була прикрашена по-європейськи. Кульки для ялинки я підбираю кількох кольорів, переважно червоні, сині та білі. Таке поєднання кольорів мені здається найоптимальнішим. Мені дуже подобається готувати та приймати подарунки. В нашій родині заведено обов’язково вітати кожного члена сім’ї. Тож, хоч невеликий подаруночок, але треба вручити всім. На мою думку, це найприємніша новорічна справа.

Твір «Як моя сім’я святкувала Новий рік»

В цьому році я зустрічала Новий рік зі своєю сім’єю. Напередодні Нового року ми купили ялинку й прикрасили її різнокольоровими кульками та блискучими іграшками. Розвішали на вікнах і стінах сріблясті сніжинки та яскраві гірлянди. Також підготували подарунки нашим родичам і друзям. Ми з мамою приготували святкову вечерю. Зробили смачні салати, курку з картоплею та грибами. Матуся спекла великий святковий торт. Я прикрасила його фруктами та горіхами. Ми постелили на стіл красиву скатертину й розклали на ньому тарілки, стакани та столові прибори. Ввечері до нас прийшли гості. Вони подарували мені гарний набір для творчості. Тітка Олена подарувала великого плюшевого ведмедя. В подарунок від дядька я отримала інтерактивну ляльку. Потім до нас прийшов сам Дід Мороз! Він спитав про мою поведінку та успіхи у школі. Я відповіла, що була слухняною та навчаюся добре. Розповіла Дідові Морозу віршик, а він подарував мені цікавий конструктор для дівчинок. І ось, нарешті, настала північ, а з нею і Новий рік! Ми привітали один одного та побажали щастя і здоров’я. Після цього дивилися телевізор і насолоджувалися їжею та напоями. Дядько грав на гітарі. Ми добре провели час разом.

Твір на тему «Старий Новий рік»

Святкування Старого Нового року Старий новий рікЗвідки взялося таке дивне словосполучення? Як Новий рік може бути старим? Ця традиція бере свій початок від розбіжності Григоріанського календаря, який діє зараз, і Юліанського або «старого стилю». Ці календарі розходяться на тринадцять днів. Так, через зміну літочислення у нас з’явилося додаткове свято. Вночі з тринадцятого на чотирнадцяте січня сім’я збирається за столом, щоб відзначити свято, що завершує новорічну низку. Через те, що закінчується різдвяний піст, православні можуть святкувати від душі тільки Старий Новий рік. Можна дозволити собі різноманітні страви, адже тепер вже можна вживати й скоромну їжу теж. Для більшості з нас Новий рік — це свято сімейне, ми залишаємося в цю ніч вдома, а Старий Новий рік, у свою чергу, є відмінним приводом зустрітися з друзями та відзначити його в галасливій компанії. Це свято люблять не тільки віряни, накривається святковий стіл з безліччю смакоти та шампанським. Хоч йому й невластива пов’язана з Новим роком метушня та відзначається це свято спокійніше, люди продовжують бути гостинними й щедрими. За старих часів Новий рік у нашій країні випадав на період святок, безліч народних новорічних прикмет пов’язані саме зі Старим Новим роком. Наприклад, раніше вірили, що вранці чотирнадцятого січня першим, хто зайшов у будинок, повинен бути чоловік, якщо першою буде жінка, це загрожує нещастями сім’ї. Ще в цей день нікому не можна давати в борг, щоб не мати потребу в грошах протягом всього наступного року. Крім цього, якщо на Новий рік випаде сніг або буде туман, можна очікувати багатий урожай. Старий Новий Рік широко святкують не тільки в нашій країні, але і в багатьох країнах Європи. Це свято відзначають, звичайно, не всі, але ялинка все одно стоїть до чотирнадцятого січня. Врешті-решт, це остання можливість відчути чарівну новорічну атмосферу, яка потім буде захована до наступного року. Мені подобається відзначати Старий Новий рік. Як на мій погляд, свято зайвим не буває.

Твір про Новий Рік

Опис Нового року Самим сімейним, теплим і радісним святом вважається Новий рік. Кожна людина чекає новорічного чарівництва. Багато хто вірить, що новорічна ніч виконує всі бажання. Особливо чекають це свято діти, адже саме їм Дідусь Мороз приносить багато цікавих подарунків. Люди посилають новорічні листівки своїм родичам і друзям, а також роблять один одному сюрпризи. Все місто готується до цього чарівного свята. Зимові вулиці прикрашають різнокольоровими гірляндами та прапорцями. Всюди лунають святкові дзвіночки. У будинках наряджають новорічні ялинки, які разом з Дідом Морозом і Снігуронькою є найголовнішими символами Нового року. Обплутані нитками бус, у святковій мішурі й блискучих кулях, вони красуються в кожній родині. На верхівках обов’язково горять яскраві зірочки. Дітлахи старанно пишуть Дідові Морозу свої прохання про подарунки, які хотіли б отримати. Вони вірять, що Дідусь Мороз і його онучка Снігуронька приїжджають з лісу на санях, запряжених трійкою баских коней. Всі з азартом готуються до довгоочікуваного свята. Хлопці майструють собі костюми різних казкових персонажів і лісових звірів. Дітки розповідають Дідусеві Морозу та Снігуроньці вірші, співають пісеньки, водять хороводи навколо вбраної новорічної красуні ялинки, за що отримують заслужені подаруночки від Діда Мороза.

Твір чому я люблю Новий рік?

Мені дуже подобається спостерігати, як наше місто готується до Нового року. Всюди з’являються прикрашені ялинки, різнокольорові гірлянди й кульки. Навіть реклама по телевізору, і та стає святковою. Я вже почав підготовку до свята: взяв собі роль в шкільному спектаклі, буду брати участь в прикрашенні класу. За тиждень до свята прикрашу будинок. Ми з татом підемо в бор і назбираємо там гілок, з них вийде відмінна ялинка, а будинок наповниться приємним хвойним запахом і атмосферою свята. Я дуже люблю момент, коли дістають коробку з ялинковими іграшками. Це відразу дає відчуття того, що свято вже на порозі. Моя сім’я зазвичай збирається для святкування Нового року у бабусі. Приїжджають родичі з інших міст. Тому бабуся починає підготовку заздалегідь. Вона обговорює святкове меню з моєю мамою та її сестрами. Потім вони збираються напередодні Нового року й разом готують святковий стіл. Він завжди виходить красивим і смачним. Я люблю Новий рік!

Як моя родина святкує Новий рік

Новий рік — це найцікавіше свято року. У всякому разі, для мене. В нашій родині воно завжди відзначається дуже весело та з розмахом. Коли настає тридцять перше грудня, до нас приїжджають гості. Будинок наповнюється сміхом і веселою метушнею. Ми сідаємо за стіл і починаємо святкувати. Під бій курантів всі загадують найважливіші бажання. Після настання Нового року починається обмін подарунками. Оскільки мене вважають ще дитиною, мій подарунок кладуть під ялинку. Всі веселяться, танцюють, жартують. По телевізору йдуть святкові концерти та мюзикли. До ранку я, звичайно, не сиджу, засинаю раніше. Але вранці насамперед бігу дивитися під ялинку. Там на мене вже чекає подарунок. Це, напевно, найприємніше почуття в світі. У наступні дні починаються походи в гості до рідні. Я обожнюю Новий рік!