В чому полягає сила народу

 

Нині виповнюється 100 років Четвертому універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною та незалежною державою, а 22 січня 1919 року – урочисто ухвалено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Ці пам’ятні дати є одними з найвизначніших для нашої країни.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих людей, які присвятили себе ідеї незалежної України, героїв, які віддали за неї своє життя. Хай цей день стане нагадуванням про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель і українського народу!

 

Від Заходу вкраїнського й до Сходу

Ми єдності ланцюг протягнем знов,

Посієм між людьми священну згоду.

 

Народ то сила

Ми живемо в суспільстві, де кожного для трапляється чи то якась несподіванка, неприємна чи радісна подія. Сила кожного народу - в єдності. Була б це війна, щастя, успіх, народ повинен бути разом.

Гарним прикладом єдності є громада тухольців. Громада Захара Беркута - звичайні люди, які одержали перемогу. Захар Беркут говорив : "Доки ви будете жити в громадськім порядку, дружно держатися купи, незломно стояти всі за одного, а один за всіх, доти ніяка ворожа сила не побідить вас". Дійсно, ці слова є філосфськими. І ми повинні брати приклад з такого народу!

Наша сила в єдності


Що таке єдність? Єдність – це тісний зв’язок між людьми, згуртованість, цілісність, неподільність. Через віки ми бачимо силу народу в його єдності. Лише тоді, коли ми разом, ми є великою, майже непереможною силою. З історії, з віршів і повістей ми бачимо, що тільки об’єднавшись в єдине ціле, ми можемо здолати будь - якого ворога, навіть найсильнішого.

У повісті "Захар Беркут” Іван Франко наголошував на необхідності загальнонародного єднання, вважаючи, що лише тоді можна досягти найголовнішої мети.

"Один у полі не воїн” - каже народне прислів’я. Та й один палець на руці нічого неспроможний зробити. Тільки п’ять пальців руку роблять сильнішою. От і споконвічний закон народу – це єдність. Об’єднавшись разом, ми можемо досягти неймовірних висот.

Про єдність розповідають і твори українських письменників. У романі "Ярослав Мудрий” Олександр Олесь повідав нам про життя одного з найвеличніших правителів стародавньої України. Князь Ярослав Мудрий уславився тим, що за його правління Україна стала багата, заможна та найголовніше – об’єднана під рукою князя. Перед смертю Ярослав Мудрий заповів своїм нащадкам, щоб вони трималися разом, не сварилися, лиш тоді жоден ворог їм не страшний. Він казав: ”Не сваріться, живіть в згоді: тільки мир збере усе, а незгода, наче вітер, по полю рознесе…”

Згода, єдність – це сила держави! Славетна Козацька республіка на Запорожжі існувала завдяки єдності. Козаки виборювали свої права та свободу. Не кожен за себе, а разом. Коли ж вороги нападали, вони відбивалися від них усі разом.

В часи Великої Вітчизняної війни тільки об’єднання народу воєдино привело до перемоги над фашистськими загарбниками. Війна, як завжди, почалася раптово і без попереджень. Та хоча перевага була на боці фашистів, народ зумів зібрати всі свої сили та дати гідну відсіч окупантам. Саме об’єднання та взаєморозуміння допомогли народу перемогти могутню силу фашистів.

Ця страшна війна залишила після себе тільки горе, біль, руїни та смерть. Та завдяки взаємоповазі, а головне єдності та взаєморозумінню народ зумів відновити країну та повернути те, що було втрачено.

Дуже багато існує легенд та переказів про об’єднання народу. Але сказати можна тільки одне -- тільки завдяки повазі один до одного,взаєморозумінню, а найголовніше завдяки єдності, ми – непереможні, і не один ворог нам не страшний! Тому любіть один одного, поважайте людей, які вас оточують,а головне – будьте єдині, бо єдність народу - це сила держави!


 

Сила народу в єдності, згуртованості, відданості своїй Батьківщині

 

Від дорослих ми часто чуємо: "Гуртом і батька легше бити". Дійсно, якщо разом, то легше все вийде. Є казка, у якій старий батько подав такий приклад: одну гілочку легко зломити, а пучечок важче. Це все до того, що єдність — це велика сила. Ось і у повісті І. Я. Франка "Захар Беркут" зображено, як єдність, згуртованість та відданість своїй Батьківщині можуть допомогти здолати найстрашнішого ворога.

Вражає своєю сміливістю Максим Беркут, син Захара, що з полону намагається допомогти своєму народу. Мирослава, кохана Максима, нічого не злякалася і допомагає здолати монголів тоді, коли її батько став зрадником. Але головним героєм твору є Захар Беркут, що не лише стоїть над громадою і вміло керує, а й відважний та відданий своєму народові. Він наважується битись до кінця, не зважаючи на те, що його син у полоні монголів. Захар Беркут не дає батьківській любові переважити громадський обов'язок. Дії оборонців відважні і разом з цим точні. Спільнота працює, ніби одна людина. Розуміють один одного, вболівають за кожного. Прекрасна сила єдності показана у цьому творі, і підтвердженням думки про необхідність єдності є останні слова Захара Беркута: "Чим ми побідили? Чи нашим оружжям тілько? Ні. Чи нашою хитрістю тілько? Ні. Ми побідили нашим громадським ладом, нашою згодою і дружністю".

Я повністю згоден з цими словами ватажка тухольців. З історії ми знаємо багато прикладів, коли розбрат призводив до поразки. З неї ж таки ми довідуємось, що коли під час біди люди, князівства, країни об'єднувались, то завжди перемагали. Отже, сила наша в єдності, згуртованості, відданості своїй Батьківщині.

 

Твір для 7 класу сила в єдності народу

Прикарпаття, Карпати… Край багатий на вічнозелені смереки, могутні гірські вершини, невмовкаючу музику бурхливих річок.

Та, незважаючи на красу цього краю, недоля рано спіткала волелюбний народ землі руської. Монголо-татарська неволя лягла важким тягарем, навіки поставила йому болюче тавро. І не дивлячись на всі перешкоди, що завжди горою ставали на дорозі, народ український утворив своє власне життя, свою державу. Тільки в згуртованості, в праці і єдності здобули перемогу над завойовниками мешканці села Тухля, яке знаходилось серед карпатських гір у квітучій долині. І.Франко у повісті «Захар Беркут» змальовує тухольську громаду вільною і незалежною. Всі мешканці цього села жили мирно і дружно, складали єдину трудову громаду. Серед них були найстарші і найдосвідченіші.

Захар Беркут – найстарший віком у тухольській громаді звиш 90-літній старець. Незважаючи на глибоку старість, він був ще сильний і кремезний чоловік, багатий досвідом життя і знанням людей. Захар Беркут навчав односельчан жити «згодою» і дружністю. «Доки будете дружно держатися купи, незламно стояти всі за одного, а один за всіх, доти ніяка ворожа сила не побідить вас», - говорить старий Беркут.

В образі Захара Беркута І.Франко найповніше змалював вірного сина своєї батьківщини, мужню, чесну, сміливу і працьовиту людину, яка стає на захист своєї громади.

Віки український народ йшов під важким тягарем недолі, часто стомлений падав на тернистім шляху, проте ніколи не спинявся, а все прямував вперед та вперед.

Перегорівши, як криця, як золото у вогні, виходить народ сьогодні із мук та неволі міцним та дужим, талановитим та тямущим. Бо наш народ український – це той казковий велетень,що коли його рубали надвоє – то й сили ставало вдвоє, коли рубали його далі – то сила все росла та росла, все на ворогів з боєм йшла.

 

 

У ЄДНОСТІ – НАРОДУ СИЛА

 

Від Заходу вкраїнського й до Сходу

Ми єдності ланцюг протягнем знов,

Посієм між людьми священну згоду.

Ми разом! Це основа всіх основ.

Тепло сердець здолає ворожнечу,

І об’єднає всіх свята мета:

Тримаймось разом. Ми – велика сила.

Й не забуваймо: Батьківщина в нас одна.

Тут бились прадіди, зросили землю кров’ю,

Чужинців проганяли раз у раз.

Вороже зло ми переможемо любов’ю,

Нам об’єднатись заповів пророк Тарас.

І заспіває знову Україна,

І оживе її свята земля.

І пам’ятаймо: тільки в єдності – народу сила

То ж стали золотими ці слова.