Взаємодія людини з природою
Питання взаємодії людини з природою нині дуже актуальне. Людина чомусь сама себе проголосилацарем природи. Але це далеко не так. Всі ми, люди, що живуть на Землі, є піщинами Всесвіту й не повинні ставитися до нього агресивно. Наша діяльність часом дуже шкідлива. Її наслідки ми можемо бачити в різних проявах, іноді вони просто катастрофічні. Щорічна вирубка величезних площ лісів, а їх вважають «легкими» планети, призводить в деяких випадках до повного знищення різних видів рослин і тварин. Сьогодні вже рідкістю вважається зустріти на природі живе джерело води, туди скидають відходи цілими тоннами. Отже, не тільки не попити, а й скупатися в них небезпечно.
А повітря? Воно отруєне вихлопами мільйонів транспортних засобів, шкідливими викидами заводів. Якщо подивитися на велике місто, то майже в кожному можнапобачити кіптяву, та таку сильну, що навіть зірок вночі можна не помітити.
Сучасні екологи давно забили на сполох, тому почали більше оберігатися цілі райони, де немає такої ось сучасної «чудо-цивілізації». Одним з таких є унікальний заповідник у Херсонській області України, де абсолютно екологічно чисте повітря, це Асканія-Нова. Видобутку багатьох корисних копалин, яких все менше в надрах нашої планети, існує прекрасна альтернатива — доведена вченими можливість використовувати енергію таких джерел, як припливи й відливи, вітер і сонце. Ми не можемо існувати без природи, поза нею. Тому повинні охороняти її, дбати про її надра й середовища проживання.
Людина та природа твір з мови
Природа — це все, що не створено діяльністю людини. Але вона матеріальна та оточує нас всюди. Справжню природу можна побачити й доторкнутися до неї, якщо виїхати за межі міста. Необхідно пам’ятати про те, що вона прекрасна, чарівна й різноманітна. Але ми завантажені турботами та роботою, тож часом просто не помічаємо красу навколишнього світу, а це дуже погано. Людина не може жити поза природи, вона повинна завжди звертати на неї увагу.
Про природу необхідно постійно пам’ятати та знаходити час для спілкування з нею. Навесні обов’язково виїжджати в ліс, щоб побачити красу бруньок, що розпускаються на деревах, а також перші квіти: проліски, ряст, гусячу цибулю, пахучі медунки, послухати спів солов’їв. Влітку позасмагати на річці або на пляжі біля моря, поплавати в ласкавій теплій воді. Сходити в ліс по суниці або малину. Восени помилуватися яскравим перетворенням, що відбувається в природі. Відвідати різнокольоровий ліс, зібрати букети з листя, а також осінні гриби. А взимку покататися на лижах з гірок. Послухати завивання хуртовини, помилуватися блискучими сніжинками, розглянути їхні форми та точність геометричної будови.
Під час прогулянок треба бути уважними. Прислухатися до різних звуків: шелесту листя й трави, шереху в кущах, співу птахів, дзижчання комах і стрекотіння коників. Розглядати навколишні рослини, бачити їхнє велике різноманіття. Милуватися широтою полів, вдихати аромати квітучих луків.
Природа — найбільше багатство людей.
Природа України твір з української мови ДПА
Всі ми звикли до того, що останнім часом людина вважає себе господарем природи, а чи дійсно воно є так? На прикінці двох останніх сторіч ми вже знаємо роль людини всесвіті. Майже у кожного вдома є, або була домашня тваринка, ми дуже гарно знаємо, що для того, щоб нашим домашнім улюбленцям було добре, ми ладні віддати останні гроші. Ми розсаджуємо квіти, дерева - це робить наш світ гарнішим. Людина робить дуже багато, за для того, щоб їй було зручніше жити поруч з природою. Останнім часом людство навчилося передбачати землетруси, дощі та інші погодні явища. Люди не може жити без природи, без співу пташок, без гаміру моря, вітру…Люди вивчають свої недоліки, роблять все для того, щоб допомогти тваринам «червоної книги».
Це все дуже добре, коли людина допомагає природі, але якщо на це подивитися з іншої сторони… Людина завдає шкоди природі. Створюючи несанкціоновані сміттєзвалища, спалюючи ліси, поля. На мою думку необережність людини і призводить до катаклізмів. Природу треба берегти. Дуже добре, що більша частина людей це усвідомлює. У наш час, суспільству необхідно змінити своє ставлення до природи, а інакше всі ми у страшній небезпеці. Хотілось би зауважити, що люди, ще з давніх-давен зосередили на собі увагу, за приклад можна взяти добу «гуманізму». Основою цієї доби була думка, що людина знаходиться в середині всього живого. Також одним із найголовніших факторів людського та природнього світу – це охорона тваринного світу. У нашому світу існую багато міжнародних угод, які тою, чи іншою мірою стосуються тварин. Одною з таких умов, є найвідоміша "Бернська конвенція", яка була прийнята в 1979 році. Окрім охорони тваринного світу, слід не забувати про охорону рослинного світу, так як, рослинний світ є невід’ємлемою частиною нашого життя. Для того щоб, хоч якось допомогти природі, та її поширенню було вигадано спеціальні заповідники, парки.
Людство стало помічати як зникають різні види тварин та рослин, з часом вони об’єдналися і вирішили знімати фільми і разом думати як допомогти природі. Багато поетів писало зі щирим болем про природу, яка нажаль зникає.. Наприклад: Б. Васильєв, В. Біанкі, И. Соколова – Микитова, та інші. Важливо поважати свою матір-Землю і не допустити можливого знищення нашої планети. Давайте разом берегти природу, та збагачувати її!!! Для того щоб вона дісталася нашим дітям, внукам та правнукам.
На жаль, вже сьогодні ми можемо констатувати, що руйнівна діяльність людини по відношенню до природи має свої згубні наслідки. Все менше й менше стає природних копалин, тварини й рослини катастрофічно вимирають. Через екологічне забруднення діти народжуються з різними мутаціями та дефектами. До того ж, кількість прісної води різко знижуєтся. А промислова діяльність і космічні польоти привели до величезних дірок в озоновій кулі, що забезпечує життя на планеті.
До чого ми всі прийдемо? Знищуючи природу, ми знищуємо себе, знищуємо майбутнє наших дітей. Винищуємо середовище свого існування, яке не піддається відновленню. Бездумна людська поведінка призводить до значного погіршення якості життя. І якщо ми всі не обговорюватимемо це, то незабаром зруйнуємо планету під назвою Земля. Це наш спільний дім, що існував незліченну кількість років, дозволив людині з тварини стати особистістю, яка, на жаль, не виправдала такого високого звання.
Наша планета благодатно створена для комфортної життєдіяльності людини та всіх живих істот на ній. Густі ліси, повні дичини, річки з великою кількістю риби, різноманітна рослинність і сприятливість клімату — все це дозволило людині жити, розвиватися та еволюціонувати. І ось вже вона почала керувати природою, а не природа нею. Але в ролі господаря людина зовсім забула про свої витоки, віддалилася від природного середовища й стала невдячним споживачем, що використовує природні багатства їй на шкоду.
Людська діяльність проникла в усі природні процеси, а продукти життєдіяльності завдають серйозної шкоди всім екосистемам і біоценозам. Екологія більшості районів планети перебуває далеко за межею допустимого рівня забруднення, існують цілі міста, кинуті людиною через екологічне, радіаційне та хімічне забруднення.
Така безвідповідальна, споживча політика людей призводить до необоротних наслідків у природному середовищі.
Отже,ми повинні терміново зупинитися та переглянути своє ставлення до природи.Інакше буде вже занадто пізно…
Чи зможе людина прожити без природа твір
На мою думку, щоб вижити, людина зобов’язана навчитися перебувати в злагоді з природою. По-перше, вона сама є часточкою природи, тобто її існування залежить і від навколишнього середовища, і від екології планети в цілому. Яскравим прикладом своєрідного художнього осмислення думки про те, що можна жити в гармонії з природою й не шкодити їй, є твір Даніеля Дефо «Робінзон Крузо». Автор описує побут і діяльність людини, яка випадково потрапила на безлюдний острів. Здавалося б, вижити немає шансів, проте головний герой пристосувався до свого нового середовища й, використавши можливості довкілля та здобутки цивілізації, зумів забезпечити для себе порівняно високий рівень життя. По-друге, розробляючи щоразу нові й нові технології, людина лише ціною власних помилок, а іноді навіть глобальних катастроф, навчається передбачати наслідки впровадження власних винаходів, тобто поступово розуміє необхідність розвитку екологічної свідомості. Прикладів цього є чимало й у сучасному житті, і в історії. Ідеться насамперед про те, що життя можливе без деяких винаходів, що їх можна використовувати на благо природи, що впроваджувати їх варто лише тоді, коли створено необхідну систему захисту від згубного впливу їх на довкілля. Так, російський учений Ігор Курчатов, один із розробників атомної бомби, усвідомивши наслідки свого винаходу, став боротися за використання атомної енергії для мирних цілей. Але мені не відомі, на жаль, випадки, коли вчені відмовлялися від своїх винаходів задля збереження довкілля. Підсумовуючи викладене, можна зробити висновок, що природа може існувати без людини, а людина без природи — ні. Саме тому кожен, хто живе на Землі, має прагнути до гармонійного співіснування з довкіллям і зобов’язаний піклуватися про збереження багатств планети.
Як людина може допомогти природі?
Яку допомогу людина може надати природі для її збереження? Перш за все, кожен має посадити дерево, що буде фільтром від шкідливих речовин для повітря та ґрунту. Якщо майже кожен це зробить, то виросте великий ліс або парк, що очистить повітря найближчих житлових районів, стане місцем відпочинку їхніх жителів.
Можна прикрасити двір красивими й пишними клумбами з квітучих рослин. При відвідуванні природних куточків треба все залишати в чистоті, обов’язково вивозити сміття з собою. Бажано прибирати за іншими відвідувачами, якщо вони не подбали про чистоту цього куточка.
Природа — це наше життя, наше найбільше багатство. Вона не дасть людині загинути, але й з її боку повинні бути здійснені вчинки та дії зі збереження природи. Підприємства обов’язково повинні очищати свої токсичні відходи. Перш за все, потрібні любов, турбота, дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Тільки тоді наше життя буде в гармонії з природою.
Отже, людина та природа — єдине ціле.
Дивіться також:
Твір на тему «Зв’язок людини з природою»
Забруднення довкілля та проблеми його охорони
Твір на тему «Вплив природи на людину»
Твір «Вплив людини на природу та його наслідки»
Природа в житті людини
Твір «Як я допомагаю природі?»
Твір на тему «Природа — наш дім»
Твір-роздум на тему «Бережіть природу»
Твір на тему «Взаємини людини та природи»
Твір та його переказ про природу «Нам жити на цій планеті»ф
Твір-роздум ми і природа
Великою проблемою в нашій країні і в усьому світі є ставлення до природи. Люди вже не помічають навколо себе прекрасної природи, вони вирубують ліси, осушують болота, вбивають звірів, будують заводи і забруднюють природу. У багатьох країнах створено організації захисту природи, але це дуже мало, адже люди продовжують жорстоко знищувати природу, не усвідомлюючи того, що роблять. Природа — це наше життя.
Не буде природи — не буде нас. Винищуючи ліси, будуючи заводи на цих територіях, люди думають лише про гроші та вигоду, а ні в жодному разі про природу, про красу, про звірів і навіть про своє нормальне майбутнє життя. Я вважаю, що це ненормально, це жахливо, люди знищують природу, знищуючи себе. І ніхто не усвідомлює, що ми — частина природи. 1 якщо таке ставлення до природи не зміниться, жахлива неминуча катастрофа чекає на нашу Землю, і в ній будуть винні саме люди. Можливо, з часом люди зрозуміють, що вони роблять, але вже буде пізно, і ніхто не поверне нам чистого повітря, звірів, ліси, нашу рідну дорогу природу.