Опис калини 3 клас
Калина – це стрункий кущ з численними тонкими гілками, які тягнуться до неба. З приходом весняного тепла на них набухають бруньки. Потім калина вся покривається білим цвітом, що вбирає тепло сонця. Під калиновим кущем дуже затишно, під її листям можна сховатися від дощу чи спеки. Після цвітіння з’являються ягідки які згодом починають червоніти.
Восени калина одягає на себе червоне вбрання в якому стоїть до пізньої зими. Її ягоди горять вогнем. Особливо красиво калина з її червоними ягодами коли випадає сніг. Після морозів ягоди калини стають солодкуватими. Ними охоче ласують птиці.
Розповідь на тему калина
Калина — символ України, символ жіночності, краси та тендітності. Цей кущ з яскраво-червоними ягідками росте масово біля українських дворів, ставши майже незамінним атрибутом нашого житла.
Ніжну калину українці полюбляють за красу та активно насаджують її біля своїх приватних садиб та біля багатоповерхівок у містах: велике благородне листя, гарні квітки під час цвітіння, чудові ягідки, які дуже естетично виглядають… Особливо прекрасна калина при перших заморозках. Перші морози лише змушують калинові плоди червоніти яскравіше. Але не тільки в зовнішній красі полягає цінність калини для людей.
Калина — це лікарська рослина, вона містить багато вітамінів та широко використовується у медицині. Як у народній, так і в офіційній. Найчастіше для цього беруть яскраві плоди або ж кору чи гілочки цієї рослини. Кора незамінна як жарознижуючий засіб, а також вона добре допомагає при найнебезпечніших жіночих хворобах, приводить організм жінки у норму.
При безкінечних сезонних ГВРЗ, бронхітах та захворюваннях легень готують настої та відвари гілочок та плодів калини. Вони рятують від температури, набряків у легенях, розгулу інфекцій у горлі та носоглотці. Калина має властивість зміцнювати імунітет, тобто, піднімати на боротьбу з хворобою захисні сили організму. Варто подякувати природі за те, що подарувала нам таку чудову лікарську рослину "від ста хвороб”.
Твір для 3 класу про калину
Твір-опис калини Ще здавна калину вважають символом українського народу. Недарма ж кажуть, що без верби і калини нема України. Калина – це пишний і невисокий кущ. Із приходом весни радує людське око ніжним яскраво-білим цвітом, немов сукня в нареченої. Згодом квіточки починають набухати й перетворюватися на зелені кетяги. Пройде зовсім трохи часу і ними будуть ласувати і люди й птахи. Коли за вікном уже прохолодні дні, осінь давно стоїть на порозі, а вітер розстелив навколо різнокольорову ковдру, калина стає по-особливому гарною. В цей період вона палає багряними фарбами, а налиті сонцем ягоди стають червоного кольору. І хоч вони мають дещо терпкий присмак – поласувати калиною люблять усі. Взимку під білою ковдрою снігу ягідки морщаться. Тепер із них можна сміливо готувати смачне варення або ж використовуватияк лікарський засіб. Шланг 30 метров по распродаже! Для сада, ... Люди калину дуже люблять, тому завжди садять її біля хати, щоб цвітом милувала і від застуди допомагала.
Твір опис калини
Калина – це розлогий кущ. Люди здавна милувалися нею. Її порівнюють з дівчиною. Мов наречена, весною вкривається білим цвітом. Влітку пишна та зеленоока тягнеться до сонця. Восени вже виблискує золотом жовтогарячого листя. Наливаються соком кетяги. Взимку під білим покривалом снігу вона особливо гарна. Звеселяє червоним кольором ягід усе навколо. Закликає птахів поласувати ними.
Калина - символ нашого народу. Вона дуже гарна у всі пори року.
---------------------------------------------------------------------------------
Калина – розлогий кущ.
Він чудовий навесні, коли квітує білим цвітом. Цвіту дуже багато, тому майже не видно зелених листочків. Влітку воно пишно вкрите зеленими різьбленими листочками. Потім на гілках появляються кетяги малих круглих ягід. Спочатку вони зеленого кольору. Восени наливаються гіркуватим соком та червоним рум'янцем. Після перших заморозків ягоди морщаться, проте стають дуже солодкими, тому їх полюбляють їсти пташки.
Вродливихдівчат у народній творчості часто порівнювали з калиною.
Твір про калину для 3 класу
Калина – дуже красива рослина. Це стрункий кущ, з багатьма тонкими вітками, що тягнуться до неба. Із приходом весняного тепла на них набухають бруньки. Потім калина вся вкривається білими суцвіттями-парасольками, вона вбирає тепло сонця та живильну вологу землі. ЇЇ листя яскраво-зелене з нерівними зубчастими краєчками, і в них плутається вітерець.
Потім, коли квіти оцвітають, на їхньому місці з’являються маленькі зелені ягідки. Вони поступово стають більшими та восени набувають насичено червоного кольору. Стиглі ягоди калини схожі на яскраві краплини крові, тому в традиції українського народу вони символізують силу життя. Ягоди калини також бувають жовтого та чорного кольору, а деякі види її не скидають листя восени.
Калина трохи кисла та терпкувата на смак. З неї готують смачне варення та компот. Зображенням калини прикрашають предмети побуту, крашанки, вишиванки.