Ластівки у нашому дворі твір

 

Якось навесні під дахом нашого будинку з'явилася дивна глиняна кошик. Бабуся пояснила мені, що це гніздо ластівок. Виявляється, ці пташки будують свої будиночки з глини на стінах будинків.

Я почав стежити за господарями гніздечка - витонченими ластівками. Здавалося, що вони зроблені з порцеляни. Їх точені чорно-сині фігурки з білосніжними грудками переливалися на сонечку.

Ластівки радували нас тихими невигадливими пісеньками. Коли у них вилупилися пташенята, турботливі батьки ловили для них жучків і комах. Минуло небагато часу, пташенята зміцніли, і мама-ластівка стала вчити їх літати. Пташенята були дуже смішними і неповороткими. Але не ми встигли озирнутися, як із забавних пташенят вони перетворилися на граціозних дорослих птахів.

Восени ластівки відлетіли у теплі краї. Але ми не сумували, бо знали, навесні вони обов'язково повернуться. Існує прикмета: якщо ластівка сов'єт на вашому будинку гніздо, то тут оселиться щастя. Тепер у нашому будинку живе щастя.

 

Приліт ластівок

 

Ластівки прилітають в Україну у середині квітня, пролетівши 10 тисяч кілометрів зі своїх місць зимівлі на півдні Африки. Їх подорож триває приблизно чотирьох-п’яти тижнів і самці, як правило, прилітають першими. На початку травня більшість ластівок починають гніздитися.

В українського народу існують повір’я та прикмети пов’язані із ластівками:

 

Якщо ластівка низько літає над землею – буде дощ.

Звиті ластівками гнізда в будинку віщують щастя тому сімейству, руйнувати їх вважається за гріх.

Побачивши першу ластівку, вмиваються, щоб не мати на обличчі веснянок.

Якщо ластівки залишають яку-небудь місцевість, то там слід чекати мору людей.

Яєць ластівки чіпати не можна, бо будуть веснянки.

Як хто хоче зігнати ряботиння з лиця, то треба, як перший раз навесні побачиш ластівку, тричі сказати: "Ластівко, ластівко! На тобі веснянки, дай мені білянки!”.

Як узяти в руки ластівку, то на голові будуть струпи.

Коли ластівка скупалась, то вже можна купатися.

Не можна скидати ластів’яче гніздо, бо той, хто скине, буде рябий.

На початку вересня ластівки починають готуватися до відлітання у теплі краї. Вони швидко й метушливо літають, часто збираються разом на телеграфних дротах. Більшість відлітає у вересні, причому першими – наймолодші. Хоча і в жовтні ще іноді можна побачити кількох ластівок, котрі не відлетіли.

 

Подорож до Африки триває шість тижнів. Сільські ластівки з різних регіонів Європи летять у різні місцевості.

Ластівки мігрують у світлий час доби, летять досить повільно, вночі вони відпочивають великими зграями в очеретяних заростях у традиційних місцях зупинок.

 

Твір для 4 класу на тему ластівки

 

1. Ластівка – це невеличкий гарний птах. У неї цікавий чепурний окрас – пір’я темно-синє та біле, так що в польоті знизу ластівка нагадує маленький літак. Голівка в ластівки темна, з маленьким гострим дзьобом, а очі чорні, блискучі. Вона має незвичний подвійний хвіст, а на шиї в неї красива прикраса – пляма червоного кольору. коли ластівка летить, вона підбирає свої лапки до білого животика. Вона легко та елегантно планує в повітрі, хапає на льоту різних мошок, щоб віднести до гнізда та нагодувати пташенят.

 

2. Мені подобається спостерігати, як ластівки кружляють біля стріхи, будують гніздечка та годують пташенят. У ластівок довгі гострі крила, маленькі лапки та роздвоєний хвіст. Пір’я в них двокольорове. На животикові та на внутрішній частині крил воно біле, а на голівці та по краях крил чорно-синє, блискуче. На груді ластівки мають червону плямку, яку носять гордо, наче орден. На льоту вони хапають мошок своїм невеликим гострим дзьобиком.

 

Твір на тему ластів’яче гніздо

 

Над моїм вікном, у куточку, ластівки звили собі гніздо. По крихітці носили вони у дзьобах мокру глину, трудячись день у день. Потім я бачив їх задумливі палеві голівки, срібно-чорні оченята – ластівки зігрівали гніздо, здається, не залишали його ні на мить.

 

Та одного разу трапилося несподіване. Замість ластівки я угледів у гнізді горобця. Він витріщив свої жовті очі, настовбурчився увесь, почував себе хіба ж таким господарем у чужій оселі. Він був незворушний і гордий.

 

Але бачили б ви, що робили ластівки! Вони злетілися сюди з усіх дворів, кружляли, кричали, плакали... Вони підлітали до гнізда і, вгледівши там розбишаку, знову відлітали геть, на родинну раду. І почалось щось неймовірне. Ластівки прилітали з мокрою глиною у дзьобах і закладали вихід із гнізда. Мабуть, вони вирішили ув’язнити горобця. Так, замурувати його навіки.

 

Однак горобець, не запідозрюючи про їх замір, лишався у затишному гнізді, непереможний і самовпевнений. Уже ледь-ледь видно його голову, уже тільки очі поблискують з потемок гнізда. А ластівки все несуть і несуть свої останні цеглинки…

 

Така була розплата…

 

Твір на тему ластівки

Ластівки - невеликі пташки вагою 20-25 грам. У дорослих птахів верх тіла пофарбований у чорно-синій колір з блискучим відливом, а грудка біла. У молодих пташенят забарвлення верхньої частини тіла бура, без блиску.
Поширені у всій Євразії, крім Крайньої Півночі. Ластівки - перелітні птахи. Зиму проводять в Африці чи Азії.
Прилітають навесні, у квітні. Гніздяться ластівки в населених пунктах або на скелях у горах. Гніздечка у вигляді глибокої чаші прикріплюють до стіни. Роблять їх з мокрого грунту і вистилають пір'ям, травою.
Харчуються комахами, яких ловлять на льоту. У погану погоду збирають жучків і павучків на стінах будинків.
В кінці серпня - вересні збираються у зграї і відлітають на зимівлю.

Твір про ластівку

Ластівки є невеликого розміру. Прилітають до нас навесні. Дуже дружні птахи. Прилітають купками та селяться парами під стріхами наших будинків. Мають білу грудку. Крила довгі та тонкі. Хвіст теж довгий з роздвоєним глибоким вирізом на кінці. Їх легко впізнати по яскравому та блискучому оперенню. Воно синьо-сталеве, переливається на сонці. В негоду вони літають дуже низько, поїдаючи комах.

Ластівки гарно щебечуть восени, ми чуємо їх за вікном.

 

Твір-опис ластівки 4 клас

Ластівка – це маленький гарний птах. У неї цікавий окрас – пір’я темно-синє та біле, а на шиї в неї красива прикраса – пляма червоного кольору. Голівка в ластівки темна, з маленьким гострим дзьобом, а очі чорні, блискучі. Вона має незвичний роздвоєний хвіст. Коли ластівка летить, вона підбирає свої лапки до білого животика, а в польоті ластівка нагадує маленький літак. Вона легко та елегантно планує в повітрі, хапає на льоту різних мошок, щоб віднести до гнізда та нагодувати пташенят. Опис ластівки художній Якось навесні під дахом нашого будинку з’явилось дивне гніздечко. Бабуся пояснила мені, що це гніздо ластівок. Виявляється, ці пташки будують свої гнізда з глини на стінах будинків. Я став спостерігати за господарями гніздечка — витонченими ластівками. Здавалося, що вони зроблені з порцеляни. Їх точені чорно-сині фігурки з білосніжними грудками переливалися на сонечку. Ластівки радували нас тихими невигадливими пісеньками. Коли у них вилупилися пташенята, турботливі батьки ловили для них жучків і мошок. Минуло небагато часу, пташенята зміцніли, і мама- ластівка стала вчити їх літати. Пташенята були дуже смішними і неповороткими. Але не встигли ми озирнутися, як з кумедних малят вони перетворилися на граціозних дорослих птахів. Восени ластівки відлетіли у вирій. Але ми не сумували, тому що знали, навесні вони обов’язково повернуться. Існує прикмета: якщо ластівка оселиться біля вашого будинку, то там оселиться щастя. Сподіваємося вам допоміг опис пташки ластівка в написанні вашого