Твір – доповідь шкідливі звички
Доповідь про шкідливі звички Шкідливі звички згубно впливають на здоров’я людини, і найчастіше стають небезпечними для життя пристрастями. Наркоманія, алкоголізм, тютюнопаління, ігроманія — це основні шкідливі звички, які заважають людині повноцінно розвиватися в соціальному суспільстві. Більш уразливі до шкідливих звичок підлітки, які легко потрапляють під поганий вплив старших товаришів. Діти підліткового віку найчастіше пояснюють свої шкідливі звички тим, що їм нудно або вони роблять це заради експерименту. Але мало хто з них розуміє, що перша сигарета або доза наркотику може привести до страшної залежності і смертельних наслідків.
Наркоманія — це страшна залежність, яка частіше за інших призводить до смерті. Людина, що потрапляє в наркотичну залежність, втрачає зв’язок з реальним світом. Наркотик — це отрута, який руйнує мозкову діяльність людини. Вживаючи наркотики, людина страждає на психічні розлади. У наркозалежної людини пропадає інтерес до життя, і в його голові залишаються думки тільки про те, як отримати чергову дозу наркотиків. Наркоманія небезпечна наслідками руйнування печінки і всього організму в цілому. Наркомани гинуть від передозування, від СНІДу, від неврологічних захворювань і хвороб крові. Їх тіло знемагає від болю, вимагаючи чергову дозу. Слід уникати спілкування з наркоманами і тими, хто пропонує спробувати цю отруту. Не варто навіть розмовляти з цими людьми, щоб не потрапити під їх вплив і не стати наркоманом. Потрапляючи в організм людини одного разу, наркотик може викликати звикання і залежність на довгі роки.
Тютюнопаління теж завдає шкоди здоров’ю людини. Куріння — це нікотинова залежність, що вражає органи дихальних шляхів і викликає рак легенів, а також різні захворювання серця, печінки і нирок. Тютюнопаління прийнято вважати повільною смертю, адже шкода від сигарет помітна не відразу. Від сигарет в усьому світі гинуть близько 3 мільйонів чоловік в рік. Так звані «пасивні» курці — це люди, які поглинають дим, перебуваючи поруч з людиною, що палить, теж наражають на небезпеку своє здоров’я. Потрапивши в залежність від тютюнопаління, людині згодом дуже важко відмовитися від цієї шкідливої звички. Алкоголізм Вживання алкоголю — це ще одна шкідлива звичка, згубно впливає на здоров’я, особливо на внутрішні органи людини. Алкоголь негативно впливає на функції роботи печінки і мозку — порушується координація рухів, мова стає невиразною, людина перестає мислити логічно. Алкоголь може викликати агресію. У стані сп’яніння людина наражає на небезпеку не тільки себе, а й оточуючих, так як під впливом алкоголю дуже важко контролювати свої дії і вчинки. В кінцевому підсумку дуже часто алкоголізм призводить до бійок, насильства і навіть вбивств. Вживання алкоголю навіть у малій кількості теж викликає емоційну і психічну залежність.
Ігромани — це люди, які перебувають у віртуальному світі, і величезну кількість часу проводять за грою. Ігроманія — це психічна залежність. Наслідком ігроманії стає втрата контролю над собою. Такі люди вважають цілодобове перебування за грою нормою. У ігромана порушується режим сну, через що він стає нервовим і дратівливим, здатним на погані вчинки і навіть самогубство. У таких людей пропадає інтерес до реального життя, до навчання, роботи, відбуваються часті сварки з друзями і родичами. Найчастіше ігроман самостійно не може впоратися з такою проблемою, як ігроманія. Щоб побороти таку неприємну залежність, слід звернутися до психолога. Інші шкідливі звички Небезпечними можуть бути і інші шкідливі звички, такі як інтернет-залежність. Ця звичка забирає багато часу, псує зір, не дає дитині можливість правильно розвиватися, а дорослого позбавляє нормального людського спілкування. Не варто гризти нігті, вказувати на людину пальцем, кусати губи, колупати пальцем у носі — все це теж шкідливі звички, ознаки поганого тону. Всі перераховані вище шкідливі звички небезпечні як для здоров’я самої людини, так і для її оточення. Побороти шкідливі звички дуже складно, тому варто задуматися, перш ніж погодитися на пропозицію покурити, випити спиртне або спробувати наркотики. А до віртуальних ігор необхідно ставитися тільки як до розваг, і не проводити занадто багато часу за грою.
Твір на тему боротьба з шкідливою звичкою
Шкідливі звички бувають різними. У дорослих це такі небезпечні для здоров’я звички, як куріння і пияцтво. У дітей і підлітків теж є шкідливі звички. Маленькі діти, наприклад, колупають в носі, що дуже негарно і негігієнічно. Багато вставляють у свою мову слова-паразити: різні «значить», «ось» та інші. Такі слова засмічують мова, роблять її нецікавою, невиразною. Деякі підлітки постійно шмигають носом, хоча нічим не хворіють.
Я раніше вважав, що у мене немає ніяких шкідливих звичок, але один випадок змінив
це моє уявлення. Одного разу татів друг зняв мене на відеокамеру. Це було, коли ми зустрічали Новий рік.
Після свят нам передали касету, і я побачив себе. Виявляється, я сутулюся! Я здивувався цьому, адже раніше я ніколи не помічав за собою цієї потворної звички – ходітьсгорбівшісь, опустивши плечі.
Я вирішив виправити свою поставу. Але як це зробити? Я не знав. Вирішив порадитися з мамою. Вона дала мені кілька слушних порад. Наприклад, показала таку вправу: притиснутися спиною до стіни, покласти на голову якусь книгу, а потім відійти від стіни і ходити таким чином, щоб книга не впала.
Я з усією рішучістю взявся за справу, і через пару місяців моя постава майже виправилася! Ось так я переміг свою шкідливу звичку.
ьки як до розваг, і не проводити занадто багато часу за грою.
Твір на тему звички людини в житті
Характер будь-якої людини формується залежно від умов її індивідуального життя, а також під впливом суспільних умов. Найбільш важливу роль у формуванні характеру відіграє активна діяльність людини, спілкування і розуміння моральних цінностей. Але найважливіше у вихованні характеру — це виховання людини в дитинстві. Адже саме вплив батьків і те, як вони навчать дитину ставитися до праці, до інших людей, своїх дій і вчинків, становить основу її характеру.
Недарма кажуть: посієш вчинок — пожнеш звичку, посієш звичку — пожнеш характер, посієш характер — пожнеш долю. Кажучи іншими словами, наші вчинки, незалежно від того, гарні вони чи погані, можуть з часом перейти у звичку. А характер людини певною мірою й визначається звичками. А те, що від характеру людини залежить її доля, нам доводить саме життя. Не менше впливає на характер людини і коло її спілкування, адже в процесі спілкування виявляються інтелектуальні, моральні та вольові якості особистості, саме у спілкуванні вони набувають певних рис і закріплюються.
Сучасні реформи, які відбуваються у нашому суспільстві, поява нових цінностей та ідеалів, зумовлених втіленням у життя ринкових відносин, створили передумови для формування зовсім нових рис характеру наших сучасників. Та й сьогодні серед чинників, які для людини мають велике життєве значення, які формують характер людини, особливе місце займає виховання у родині і колективі. І сьогодні виховання спрямовує життєві плани людини у тому чи іншому напрямку, і сьогодні саме воно створює життєві обставини і відповідне ставлення людини до дійсності, що її оточує. Разом з тим правильне виховання перешкоджає закріпленню небажаних вчинків і звичок, недоречної у суспільстві поведінки.
Не менш важливим для формування характеру є самовиховання людини. Бо як би правильно не виховували нас батьки, та без власного усвідомлення, що таке добро, а що таке зло, що гарно, а що погано, без власної оцінки своїх вчинків і звичок дитини усі старання батьків будуть марними.
На мою думку, людина сама повинна організовувати своє життя, сама повинна себе виховувати, керуючись при цьому власними і громадськими ціннісними орієнтирами. Тільки за таких умов вона стане гідним членом суспільства, отримає повагу оточуючих, буде сміливо йти по життєвому шляху і досягне неабияких висот у своїх прагненнях.
Твір на тему молодь та їх звички
Останнім часом у суспільстві виникло чи стало більш помітнішим багато явищ, пов’язаних з дітьми та молоддю. Ці проблеми змушують дуже серйозно замислитися над їхніми наслідками і майбутньому. Йдеться про наркоманію, алкоголізм, токсикоманію, венеричні захворювання, паління і дитячу проституцію. Не можна сказати, що колись цих проблем неіснувало, але сьогодні вже виглядає інакше. Запанувала якась не здорова атмосферавседозволеності та апатії. А навколишні реалії немов провокують дітей і молодь якнайшвидше скуштувати забороненого плоду. При цьому немає перепон.
Шкідливі звички, що формуються у підростаючого покоління в шкільному віці, катастрофічно впливають на подальше особисте життя людини,соціальний та економічний стан суспільства, моральне та фізичне здоров’янації. Однією з причин появи негативних звичок в дітей є відсутність нахилів до змістовної діяльності. Поведінка таких дітей стає все більше ситуативною, такі діти легко піддаються випадковим впливам, спокусам.
Діти часто беруть в руки цигарку як забаву, наслідуючи когось, і незамислюються про важкі наслідки. Крім того, дітям, які вже мають таку звичку, важко навчатися в школі, адже вони не можуть зосередитись на навчальному матеріалі, мають погану пам’ять.
Паління надзвичайно шкідливе для дівчат. Порушуючи живлення органів і тканин, воно призводить до суттєвих змін в організмі.Голос стає грубим, неприємним, шкіра втрачає свіжість і еластичність, елегантність, з’являються ранні зморшки.
На розвиток пияцтва серед молоді (підлітків та юнаків) значною мірою впливають художні фільми, в яких досить частодемонструються ситуації вживання спиртного.Поступово ці"сцени”формують позитивне ставлення молоді до вживання алкогольних напоїв.
Діти нині прилучаються до алкоголю в середньому в 11,5 років, а до повноліття спиртні напої практично відомі всій молоді. Цей факт не можепозначитися на їхній поведінці. За різними даними, 40-70% злочинів підлітки скоюють у стані сп’яніння, при цьому 8 із 10 порушень, як правило, припадає на протиправні дії, вчинені після п’янки в компанії старших.
Алкоголізм жінок дуже серйозно позначається на нащадках:пияцтво батька приводить до народження розумово відсталих дітей, пияцтво матері – до народження дітей-інвалідів.
Проте найбільш загрозливим явищем на сьогодні є наркоманія, зокрема серед шкільної молоді. Якщо алкоголізм призводить до втратисоціально-духовних якостей, то наркотики, як правило – до швидкої втрати морального і фізичного життя. Наркомани, які звикли збуджуватисебе зіллям, стають соціальнонебезпечними, йдуть на все, щоб придбати необхідний для них препарат. Якщо наркоман не пройде спеціального лікування, то настає передчасна смерть.
Термін"токсикоманія”означає"пристрасний потяг до отруйних речовин”.
Серед підлітків найбільш поширеними формами токсикоманії євдихання парів бензину, лакофарбових та інших реактивів і речовин хімічного походження.Оскільки клінічна картина , причини та наслідкитоксикоманії і наркоманії майже однакові, то в щоденному життяці терміни часто вживають як синоніми.
Останнім часом серед підлітків набуває поширення ще один спосіб змінювати свій психічний стан – вдихання парівзасобів побутової хімії або ж інгаляція анестетиків (ефір, хлороформ та ін..).
І зовсім новим явищем у соціальному середовищі молоді є"рання проституція”. Найчастіше починають статеве життядівчатка 14-15 років, вступили в перший сексуальний зв’язок у 12 років. Серед причин раннього статевого зв’язку дівчат з юнаками – низька культура, прагнення самоствердитися через сексуальні стосунки. Прагнення вважатися дорослими часто спонукає дівчат до сексуального експериментування, паління, вживання наркотиків і спіртних напоїв, наслідування у всьому дорослих. Щороку в Україні понад 23 тисячі дівчаток-підлітків звільнюються від небажаної вагітності. Як наслідок, протягом останніх років епідемічногохарактеру набуває поширення ВІЛ-інфекції (СНІДу).
Склалося так, що ми більше знаємо про навколишній світ, ніж про самих себе. А незнання себе, невміння керувати собою призводять до помилок, конфліктів, розчарувань та життєвих безвиходів. Треба бутисильною людиною, щоб відмовитися від шкідливих звичок.
Остерігайтесь"прикольного кайфу”заради свого життя.
Твір на тему шкідливі звички
Шкідливих звичок дуже багато. Вони є у кожної людини. Той, хто каже, що в нього їх немає, просто це приховує. Перше, що приходить на розум, коли мова заходить про шкідливі звички, це куріння. Чоловіки і жінки, молоді і старі курять всюди. Президент зі своїми помічниками прийняв закон про заборону куріння на дитячих майданчиках, зупинках та інших місцях, де багато людей. Але дорослі все одно курять. Деякі старшокласники теж страждають від цієї шкідливої звички за гаражами. Напевно, свій поганий приклад показують їм їхні родичі та друзі. У моїй родині ніхто не палить, навіть дід. Я теж не буду.
Є ще одна поширена шкідлива звичка, яка проявляється в ранньому дитинстві і може супроводжувати людину все життя, то пропадаючи, то знову з’являючись. Я кажу про звичку гризти нігті. В дитинстві я теж це робила. Мама мене за це сварила, з мазала мені нігті якимись гіркими розчинами. Вона відучила мене. Але іноді, коли я сильно нервую перед важливим диктантом або контрольної з фізики, то сама того не помічаю, як починаю гризти нігті. Я намагаюся не дозволяти собі цього, адже я дівчина і у мене повинен бути красивий манікюр.