Моя мама

У мене найкраща мама в світі. Ми з моїм братом Михайлом дуже її любимо. Моя мама - енергійна та сучасна жінка. Їй тридцять п'ять років. Вона добре виглядає та займається спортом. Мама ходить в басейн, любить грати в теніс та бадмінтон. Працює мама в транспортній фірмі, в офісі. Вона організовує перевезення різних вантажів.

Мама працює багато. Через це у неї мало часу, щоб готувати вдома їжу, прати та прибирати. Тому всі в нашій родині навчилися самі себе обслуговувати, щоб мамі не доводилося за кожним доглядати. І це корисно, тому що привчає до самостійності. А якщо в мами є час, нехай вона краще в'яже. Мама чудово вміє це робити: вона зв'язала мені гарного светра, татові - теплі шкарпетки, а бабусі - шарф з квітами.

Іноді ми разом з мамою граємо в настільний теніс. У нас є спеціальний столик, який ми розкладаємо в таких випадках. Ще мама любить природу та вирощує чудові квіти на підвіконні.

Мама для нас з Михайлом - не нянька, а справжній друг. До неї завжди можна прийти зі своїми проблемами, і вона не буде охати та ахати, а просто вислухає та допоможе. Ну, звичайно, трохи почитав мораль, тому що її справа - нас виховувати. Мама добра, сильна та спокійна. Але вона не тому є найкращою, а просто тому, що вона наша мама. Найдорожча й рідна.

 

Про маму 4 клас

Мама – це наймиліше, найрідніше та найніжніше слово у цілому світі. Я дуже сильно люблю свою маму!
Без матусі я почуваюсь самотньо, бо вона мій найкращий друг, моя порадниця, мій вчитель. Мама завжди підтримає свою дитину, не дивлячись ні на що завжди буде поруч, пригорне, обійме, заспокоїть та захистить.
Моя мама – невтомна трудівниця. Ще, навіть, сонечко не зійшло, а вона вже приготувала смачний сніданок, попрасувала, поприбирала, полила квіти. А потім цілий день на роботі працює. Але і про мене не забуває. Завжди допоможе з домашнім завданням, дасть гарну пораду, пограє в ігри. Ми з мамою любимо ходити на прогулянки, їздити до лісу по гриби та ягоди. А взимку кататися на санчатах та лижах з високих гірок.
А на вихідних ми читаємо цікаві фантастичні книжки, книги про тварин. Готуємо смачний пиріг та влаштовуємо вечір чаювання. Тому її ніжні ручки завжди дуже теплі та ласкаві, пахнуть смачною домашньою випічкою.
А ще мама допомогла мені побачити, який цікавий та яскравий навколишній світ. Адже саме вона вперше показала мені море та його мешканців; відвезла до зоопарку, де познайомила з тваринами з різних країн нашої планети; навчила садити та вирощувати квіти, цінувати працю інших людей.
За це я завжди буду вдячна своїй матусі. Цінуватиму кожну її пораду та дослухатимусь до кожного її слова. Мама – це мій найдорожчий скарб.

 

Розповідь про маму

Перше слово людини – мама. Кожна дитина у світі хоча б раз на день говорить це слово. Його розуміють у всіх країнах, і навіть звучить воно майже однаково у більшості мов. Скільки творів та віршів, поем та романів присвячено любові до матері. Саме слово мама ніби вміщує  щось таке ніжне і тепле. І одразу в уяві з’являється її тендітний та ніжний образ.

Що може біти ріднішим за матусині руки? Коли тобі сумно вони зігрівають тебе обіймами. Що може бути ласкавішим за  матусині очі? Вони осяюють світ навколо тебе. Немає нічого щасливішого, ніж мить коли матуся посміхається. І навіть коли вона сердиться  - ближчої людини не існує.

Матері дають нам життя. Вони плекають нас з першої миті нашого існування. І ніхто не розуміє нас краще за маму. Вона завжди поряд, завжди допоможе.  Вона готує найкращі страви і дає наймудріші поради. Вона пишається нашими досягненнями і хвилюється, коли нас немає вдома. Вона любить нас понад усе і навіть більше.

Мама вчить нас найголовнішим людським якостям – доброті, чесності, порядності та людяності. Вона відкриває для нас життєвий шлях, допомагає на заблукати на ньому. Тому потрібно зробити все для того, щоб вона завжди могла нами пишатися і якнайменше журилась через наші невдачі.

Для мене немає ближчої людини за мою матусю. Вона мій друг, соратник та однодумець, мій промінь сонця, моя наснага. Моя мама – найкраща в світі!

 

Твір опис мами

моєї мами дуже гарне ім’я – Юлія ! Це ім’я походить від старовинного імені Иулия , що означає « пухнаста ». Ім’я мамі дуже підходить. Вона дуже струнка , ніжна, добра , ласкава , тендітна . Я її дуже люблю. Моя мама не знає ліні , вона вміє в’язати , шити , дуже смачно готує. Це вона навчила мене всьому , що я вмію.
У моєї мами дуже красиві сірі очі з довгими пухнастими віями , густі каштанові волосся , ніжні рожеві губи. Вона худенька , середнього зросту. У неї стрункі ноги , а розмір взуття у матусі  менший , ніж у мене !
У моєї мами добрі поступливий характер , вона любить розповідати мені забавні історії , любить жартувати. Вона багато читає. За що б вона не взялася , все у неї виходить! У будинку в нас завжди чисто і затишно!
Мамочка пунктуальна , вона звикла вставати в один і той же час. Обов’язково заправляє ліжко . Вона всім каже: «Доброго ранку ! » , – А мене цілує .
Мамуля любить поніжитися на дивані з книжкою , любить пов’язати, повишивать хрестиком . У неї багато вишитих картин. Вона і мене цьому намагається навчити . Мама не любить , коли у мене брудне взуття , змушує мити. Не любить , коли я незачесана , любить охайність і чистоту.
До їжі матуся вибаглива . Дуже любить салати і татарську кухню. У недільні дні часто готує смачні страви , але сама їсть дуже мало.
Я люблю свою матусю , люблю її сльози і посмішку! Мені подобається , коли вона мене захищає , радіє моїм успіхам , допомагає у важкі хвилини.

 

 

Твір-роздум на тему «Мати»

Мати – це мабуть, найголовніше слово у всіх мовах на землі. Це слово, яке першим у житті вимовляє більшість дітей світу. І скільки б не було людині років: десять, двадцять п’ять чи сорок, вона просить: «Ой, мамочко, допоможи!», коли потрібна допомога. Мамо, матінко, матушко, голубко…Навіть якщо матері немає біля нас, ми віримо, що вона почує та захистить.

Що тут казати! Коли ми, наприклад, чимось налякані, то спершу у нас виривається зойк «Мама!». А потім вже «Міліція!», «Сусіди!» чи «Уряд!».
Я розмірковую, чому це так. І приходжу до висновку, Ми знаємо – є людина, яка буде любити та допомагати своїм дітям завжди та всюди, які б іноді невдячні не були ці діти. І така людина – мама. Тому ми завжди жаліємо сиріт, або тих дітей, у кого матері ведуть асоціальний образ життя та не піклуються про них. Поряд з ними є друзі, держава, вчителі, вихователі, можливо, родичі. Але немає найріднішої людини…

Мати може «читати мораль», навіть вилаяти, але перша прибіжить на допомогу в разі потреби. Знаючи це, люди співають безліч пісень про материнський подвиг. Як приклад можна навести естрадну пісню з такими словами «Мамо, мамо ти моя, стіна кам’яна…». Або українську пісню про мамин рушник: «Рідна мати моя, ти ночей недоспала…»

Моя мати – така ж самовіддана жінка. Давно, коли я ще зовсім маленьким лежав в колисці, вона навіть на годину не полишала мене самого. Сповивала, годувала, купала, пильнувала мій сон. Потім змагалася з усіма моїми дитячими хворобами. Приносила мені щойно куповані нові іграшки, щоб порадувати. І зараз турбується про те, що я їм, чи щось мені не болить, чи добре я вдягнений. І звісно, яку я отримаю освіту та яким буде моє майбутнє.

Водночас вона виховує в мені самостійність, адже діти теж мають при нагоді вміти самі дати собі раду. Інакше як вони потім зможуть вести доросле життя та самими бути батьками?

Матерів треба берегти. Адже вони так багато вкладають у нас, що можуть забувати про себе. Діти можуть допомагати своїм матерям по господарству, старанніше вчитися  та менше давати своїм мамам причин для зайвих турбот. Інколи варто відмовитися і від надто дорогих подарунків, якщо бачиш, що батькам вони «не по кишені».

Краще самому зробити мамі подарунок та показати їй свою подяку за її любов. Нехай невеликий, недорогий або змайстрований власноруч, але все одно подарунок. І не тільки до Восьмого березня чи до дня народження, а просто так, від душі!